Pārskatīs tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu atlīdzības lielumu un sarakstu

Publicēts:


Saistībā ar Satversmes tiesas sprieduma par nesēja atlīdzību izpildi Kultūras ministrija sasauks darba grupu.

2012.gada 2.maijā Satversmes tiesa atzina Ministru kabineta 2005.gada 10.maija noteikumu Nr.321 “Noteikumi par tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu atlīdzības lielumu un tās iekasēšanas, atmaksāšanas, sadales un izmaksas kārtību” trešo un ceturto punktu par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 113.pantam. Saistībā ar Satversmes tiesas sprieduma izpildi Kultūras ministrija tuvākajā laikā sasauks darba grupas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par personiskajai lietošanai veiktajai kopēšanai izmantojamo tukšo materiālo nesēju un iekārtu saraksta pārvērtēšanu.

Minētās Ministru kabineta noteikumu normas nosaka izsmeļošu personiskai lietošanai veiktajai kopēšanai izmantojamo tukšo materiālo nesēju un iekārtu sarakstu. Savukārt Satversmes 113.pants nosaka, ka valsts atzīst zinātniskās, mākslinieciskās un citādas jaunrades brīvību, kā arī aizsargā autortiesības un patenttiesības.

Satversmes tiesa norādīja, ka, ja Ministru kabinets līdz šī gada 1.novembrim nepārvērtēs tukšo materiālo nesēju un iekārtu saraksta atbilstību Autortiesību likuma 34.pantā ietvertajam deleģējumam, apstrīdētās normas ar minēto datumu atzīstamas par spēkā neesošām. Pārvērtēšana veicama, ņemot vērā tehnoloģiju attīstības radītās pārmaiņas autortiesību darbu lietošanā.

Saistībā ar iepriekš minētā Satversmes tiesas sprieduma izpildi Kultūras ministrija sasauks darba grupas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par personiskajai lietošanai veiktajai kopēšanai izmantojamo tukšo materiālo nesēju un iekārtu saraksta pārvērtēšanu, ņemot vērā spriedumā paustās atziņas. Uz darba grupas sēdi tiks aicināti gan autoru un blakustiesību subjektu, gan nesēja atlīdzības maksātāju pārstāvji. Darba grupas uzdevums būs iespējami konkrēti noteikt tukšo materiālo nesēju un reproducēšanai izmantojamo iekārtu saraksta vērtēšanas un grozīšanas kritērijus.

Atbilstoši minētajiem kritērijiem tiks izstrādāti nepieciešamie attiecīgo Ministru kabineta noteikumu normu grozījumi, kurus Kultūras ministrija virzīs uz Ministru kabinetu pieņemšanai Satversmes tiesas noteiktajā termiņā.

Kultūras ministrijas ieskatā Satversmes tiesas spriedums sekmēs līdzsvarota un taisnīga iepriekš minētā jautājuma risinājumu, ņemot vērā iesaistīto pušu pamatotās intereses un autortiesību darbu lietošanā izmantojamo tehnoloģiju attīstību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.