Šodien vārda dienas svin:Alnis, Andulis

 

DEVILSTONE festivāls

“Devilstone” – ekstrēmās un alternatīvās mūzikas brīvdabas festivāls vasaras vidū, Sventājas upes krastā, Anikšķos (Lietuva). Četras dienas radošas brīvības un pretmeta masu kultūrai. Velnišķa mūzika un neprātīgs rokenrola gars.

2009. gadā aizsācies festivāls pārsteidz un šokē ik gadu. Galvenais “Devilstone” festivālā, protams, ir mūzika. Ekstrēma, dzīva, īsta un smaga. Festivāls ir atvērts dažādām muzikālām alternatīvām, sākot ar vissenāko rokenrolu, beidzot ar muzikāliem eksperimentiem un improvizācijām. Šeit katrs dalībnieks var kļūt par mākslinieku, bet katrs mākslinieks – par atklājumu.

Brīnumskaistas dabas ielokā notiekošs festivāls katru gadu iepazīstina ar radošiem, oriģināliem un perspektīviem izpildītājiem. Festivālā atradīsies vieta gan leģendārām slavenībām, gan arī jauniem mūziķiem – iesācējiem. Ja metāla mūzika kļūst par smagu, varat ienirt roka scēnas skaņu jūrā, bet ja nogurstat no rokenrola trakošanas, izbaudiet muzikālās improvizācijas “Mūzikas laboratorijā”. Mūzika, kas skan uz trīm festivāla skatuvēm, ir ļoti dažāda: no radikāla metāla līdz eksperimentālam vai ārtrokam.

“Devilstone” piedāvā plašu pasākumu klāstu arī ārpus koncertiem. Futbols šeit ir “fudbols”, muzikālās divkaujas – “MC Growl”, bet koncertdarbnīcas tā arī saucas – “Spēlē un ķērc”. Festivāla nakts rokotēkas norauj jumtu, nakts kino piesaista uzmanību ar absurda ainām, un izrādās, ka klusais kempings tik tiešām ir utopija.

Piedzīvo karstākās emocijas, plosoties ar velniem. Ļauj sev vaļu vienreizējas dabas ielokā. Pats savām acīm ieraugi leģendām apvīto un ar kultūras pērlēm bagāto Anikšķu pilsētu, kura tikai reizi gadā piedzīvo tik kuplu netradicionālu apmeklētāju pulku.

Viena no Anikšķu leģendām palīdzēja rasties arī festivāla nosaukumam. Leģenda vēsta par velnu, kurš stiepa milzīgo Puntuka akmeni, ar kuru tā arī neizdevās sagraut baznīcu. Stāsta, ka vēl šobaltdien uz akmens var saskatīt velna nagu pēdas.

Festivāla simbols tiek interpretēts mūsdienīgi: nekādu ļaunu nodomu, tik velnišķa kaisle un trakošana, enerģija, brīvības alkas, radošais gars un dumpīgums. Šajā leģendā atradīsies vieta ikvienam, kurš tīko pēc neaizmirstamiem iespaidiem un nebaidās nokļūt velnišķas mūzikas varā…

Valsts:

|

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas