Šodien vārda dienas svin:Alnis, Andulis

 

Muzeju nakts 2015: Rainim un Aspazijai – 150

2015. gadā, “Muzeju nakts 2015” ietvaros, Latvijas muzeji uzņēmušies aizraujošu misiju – lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu Muzeju nakts apmeklētājus. 16. maija vakarā muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs. Gribas ticēt, ka ideju brīvība atraisīs Muzeju nakts dalībnieku radošo potenciālu un 16. maijā katrs ieraudzīs kādu niansi jau zināmajā vai vēl nezināmajā mantojumā, ko pasaulei atstājuši izcilie latviešu dzejnieki – Rainis un Aspazija.

Pasākumi Latvijā

muzeju nakts 2015 plakāts

Oficiālā informācija:

svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, notiks starptautiskā akcija “Muzeju nakts”

2015.gada 16.maijā, svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, notiks starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Šogad Latvijas muzeji uzņēmušies misiju – lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu “Muzeju nakts” apmeklētājus. Akcijas organizētāji piedāvā ikvienam interesentam iepazīt “Muzeju nakts” pasākumu programmu – muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātes.

Kā zināms, vērienīgā Eiropas akcija Latvijā notiks jau vienpadsmito reizi, aicinot apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur Latvijā. Kā katru gadu “Muzeju nakti” kuplinās arī citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas. Šogad akcijā plāno piedalīties 136 muzeji un 34 cita profila institūcijas visā Latvijā.

Akcija Eiropas “Muzeju nakts” notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs. Akcijas iniciators un koordinators ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Informācija par akciju Eiropas valstīs ir atrodama vietnē www.nuitdesmusees.culture.fr . Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Lai sagatavotos “Muzeju nakts” apmeklējumam, ir apkopota akcijas pasākumu programma, kas ir pieejama interneta portālos www.muzeju-nakts.lv un 1188.lv/muzejunakts . Akcijas organizētāji iesaka savlaicīgi iepazīties ar plašo piedāvājumu un izplānot katram savu “Muzeju nakts” maršrutu.

Rainis un Aspazija klauvē

“Rainis un Aspazija klauvē”- interesenti tiek aicināti apmeklēt Latvijas rakstnieku muzejus, krāt atzīmes akcijas dalībnieka kartītē un saņemt vērtīgas balvas. “Rainis un Aspazija klauvē” pasākums norisināsies no 15. maija līdz 2015. gada 15. augustam, bet laimētāji tiks izlozēti Raiņa dzimšanas dienā.

Akciju “Muzeju nakts” Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Papildu informācija: Gundega Dreiblate, Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālās komitejas, priekšsēdētāja, 67330303, Gundega.Dreiblate@km.gov.lv

Valsts:

| | |

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas