filmas Meklējot mūziķa likteni pirmizrāde Kino Bize

No piektdienas, 3. maija, kinoteātra “Kino Bize” pastāvīgajā programmā būs skatāma pēdējā gada viena no visvairāk aprunātākajām filmām “Meklējot mūziķa likteni”.

Jaunā režisora Malika Benžalū filma par Siksto Rodrigesu (Sixto Rodriguez) visdažādākā mēroga starptautiskos filmu festivālos un ārpus tiem kino un mūzikas cienītāju vidū ir plaši apspriesta un ieteikta kā gada patīkamākais pārsteigums. Stāsts par dziesminieku Siksto Rodrigesu ir tieši tik neticams, lai kļūtu par sižetu izcilai kinofilmai, turklāt dokumentālai – bez liekām butaforijām un fiktīviem varoņiem. Detroitas meksikānis ar ģitāru plecā un ejamu ceļu zem kājām vēl 1970. gados ieraksta divas plates, aizķer Boba Dilana slavas stīgas un pazūd, prom un pavisam.

Kamēr vienā okeāna pusē Rodrigesa vārds izplēn jaunu zvaigžņu birumā, viņa mūzika attopas Dienvidāfrikas aparteīdā un kļūst par rasu segregācijas protesta dziesmoto ieroci. Autoram nezinot, tiek izpārdots teju miljons ierakstu kopiju, un slava steidz pāraugt masveida eiforijā, tomēr jāpaiet četrām desmitgadēm līdz pati leģenda nokāptu no būvlaukuma statnēm un apjaustu savas daiļrades augļus.

Zviedru režisors Maliks Benžalū ne reizi vien pievērsies mūziķu liktens stāstiem, iepriekš meklējot slavas iedīgļus islandiešu dziedātājas Bjorkas, britu mūziķa Stinga un vācu elektroniskās mūzikas pionieru “Kraftwerk” daiļradē. Tomēr tieši stāsts par Siksto Rodrigesu ļāvis režisoram paviesoties gana prestižos pasaules kinofestivālos, līdzās citām godalgām turot rokās arī zeltaino “Oskara” statueti.

Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.