Igora Dobičina personālizstāde Zeme.Gaiss

No 28. septembra Rīgas Mākslas Telpas Intro zālē skatāma Igora Dobičina personālizstāde “Zeme.Gaiss”. Izstāde ir Starptautiskās tēlniecības kvadriennāles “Rīga 2012 – Integrācijas anatomija” paralēlo pasākumu programmā.

“Igora Dobičina jaunākie darbi ir abstrakti, procesuāli un tie rodas pētījošā dialogā ar materiālu. Izstādē “Zeme.Gaiss” Dobičins strādā ar alumīniju. Ja principā Dobičina mākslu var raksturot kā izteikti nestāstošu, tad autora dialogā ar materiālu ir nojaušama dramaturģija,” – tā tēlnieku Igoru Dobičinu raksturo izstādes kuratore Inga Šteimane.

Rīgas mākslas telpa izstādīs jaunākos Dobičina darbus, kuros viņa ekspresīvais skaudrums pirmoreiz iemiesots alumīnijā. Dobičina formas akmenī var redzēt Zaķusalas darbā “Acis”, Mārupītes dabas parkā un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā.

Izstādes atklāšana 28. septembrī pulksten 17.00.

Tikšanās ar mākslinieku Vēlajās brokastīs 14. oktobrī pulksten 12.00.

Vēlās brokastis ir iespēja neformālā gaisotnē izstaigāt izstādi kopā ar mākslinieku, baudīt atspirdzinājumus un sarunāties par mākslu. Sarunu vada Rīgas Mākslas Telpas kuratore Inga Šteimane.

Igora Dobičina izstādi “Zeme.Gaiss.” varēs apskatīt līdz 28. oktobrim

Igors Dobičins (1958) ir Grand Prix laureāts Starptautiskajā tēlniecības kvadriennālē “Rīga ’96 – Krustceles” (1996). Viņa strūklaka “Kuģu vērotājs” Ventspilī ieguva Latvijas arhitektūras gada balvu nominācijā Pilsētvides dizaina risinājumi (2002). Igora Dobičina personālizstāde “Rentgens. Caurskate” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2004) apvērsa priekšstatus par akmens tēlniecības monolīto dabu. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1984), kopš 2011. gada Dobičins ir Latvijas Mākslinieku savienības prezidents. Igora Dobičina darbi ir Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja krājumā, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, Nordea bank kolekcijā. Viņa skulptūras apskatāmas Mārupītes dabas parkā un Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.