Mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts vairāk nekā 60 projektu aktivitātes uz paplātes

Baltā nakts 2012 uz paplātes

Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts, kas šogad norisināsies 8. septembrī, Rīgas centrā un apkaimēs notiks vairāk nekā 60 projekti, kas pārstāv dažādas mūsdienu mākslas jomas – notiks koncerti, dzejas lasījumi, teātra un dejas priekšnesumi, kino seansi, būs apskatāmas instalācijas, sagaidāmi arī daudzi starpnozaru projekti un pasākumi gados jaunākajiem “Baltās nakts” apmeklētājiem.

2012. gada devīze – Uz paplātes

Baltā nakts 2012 uz paplātes

Foruma “Baltā nakts” devīze šogad ir “Uz paplātes”. Forums notiks trīs daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā “Vakarēšana”.

No plkst. 23.00 līdz plkst. 4.00 rītā risināsies “Baltās nakts” pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un pilsētas viesus uz “Pusnakts pusdienām”. Savukārt no plkst. 4.00 līdz plkst. 6.00 rītā pirmo reizi Esplanādē plānots īpašs pasākums “Baltās brokastis”, kad vēl nomodā esošie foruma apmeklētāji būs aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.

Esplenāde, Vērmanes dārzs un Kronvalda parks

Visas nakts gaitā Esplanādē uzstāsies pazīstami dzejnieki un jaunās mūzikas grupas, savukārt Vērmanes dārzā varēs skatīties jaunākās latviešu kino filmas, bet Kronvalda parkā pie Kongresu nama varēs aplūkot instalācijas, tostarp “Baltās nakts” viesu – spāņu mākslinieku interaktīvu projektu “Labirints”.

Spīķeri, Kalnciema ielas kvartāls un Pārdaugava

Spīķeru kvartālā varēs aplūkot vairākas izstādes un noskatīties kino filmas, teātra un mūzikas priekšnesumus. Pārdaugavā dažādas aktivitātes norisināsies gan Kalnciema ielas kvartālā, gan uz AB dambja, kā arī Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Dienas Ābeļdārzā, Torņakalna baznīcā un citviet.

Miera ielas kvartāls, VEF un Rīgas Centrāltirgus

Miera ielas kvartālā apjomīga programma būs aplūkojama gan Tabakas fabrikā, gan vairākās kafejnīcās. Dažādas aktivitātes notiks arī Rīgas Centrāltirgū, VEF teritorijā un citās norises vietās.

Šogad Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” piedalās 26 konkursa projekti, kas guvuši pašvaldības līdzfinansējumu, bet pārējie būs iniciatīvas projekti, kurus brīvprātīgi realizē gan individuāli mākslinieki, gan radošās organizācijas, gan uzņēmumi.

Pērn Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts” tika īstenoti 56 projekti, kurus piedāvāja sabiedriski aktīvi uzņēmumi, galerijas, klubi un kafejnīcas, kultūras centri un nevalstiskās organizācijas. Pasākumus apmeklēja ap 50 000 iedzīvotāju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.