Pegazs pastaigā – Dinas Dubiņas izstāde Mākslas bankā

Dina Dubiņa - Veiksmes zivs
Dina Dubiņa "Veiksmes zivs" (karstā emalja, varš, autortehnika), 2011

No 24.aprīļa līdz 14.maijam galerijā “Mākslas banka” būs apskatāma Dinas Dubiņas izstāde “Pegazs pastaigā“.

Izstādē skatāmas Dinas Dubiņas kompozīcijas, kas gatavotas no vara un pārklātas ar karsto emalju. Šādi apstrādāts metāls nepakļaujas nedz saules gaismas, nedz arī mitruma ietekmei, un ir praktiski mūžīgs. Senatnē šādu tehnoloģiju izmantoja gan, piemēram, ikonu darināšanā, gan sadzīves priekšmetu izrotāšanai. Krievijā emalju plaši izmantoja slavenā Faberžē firma, jo blakus dārgakmeņiem un cēlmetāliem tā atklājas kā līdzvērtīgi izteiksmīgs materiāls. Un, kā atzīst D.Dubiņa – “Meistara, mākslinieka iecerei savienojoties ar uguns stihiju rodas unikāli mākslas darbi”.

Veiksmes zivs

Dina Dubiņa - Veiksmes zivs

Viens no caurviju motīviem mākslinieces darbos ir zivs tēls. Lielas un mazas, spilgti krāsainas zivis izstādes darbos sastopamas vairākkārt – “Zelta zivs”, “Veiksmes zivs”, “Neķer lašus” u.c.

Turpat blakus arī dekoratīvas, daudzslāņainas kompocīcijas (“Prieks”, “Sarkans”, “Saules sakta”), kas atklāj emaljas tehnikas dažādās iespējas gan krāsās, gan faktūrās. Spilgti sarkani, dzelteni, zaļi un zeltaini toņi, kā arī izteiksmīgas virsmas apdares D.Dubiņas izstādi dara par spilgtu un aizraujošu piedzīvojumu.

Līdztekus stājdarbiem izstādē skatāmas arī mākslinieces emaljas tehnikā darinātas rotas, kā arī apgleznotas zīda šalles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.