Šūbertam un Mūzikai – bezmaksas koncerts (Eduards Vācietis un Artūrs Cingujevs) Rundāles pilī

Šūbertam un Mūzikai

Koncertprogrammā, kuru jaunie mūziķi, Eduards Vācietis (baritons) un Artūrs Cingujevs (klavieres), veltījuši Šūbertam un Mūzikai, un kura būs dzirdama 5. maijā Rundāles pilī, iekļautas īpaši izvēlētas dziesmas no Šūberta dziesmu krājuma un dziesmu cikliem, kā arī skaņdarbi klavierēm. Koncerts zināmā mērā atsauks atmiņā Šūberta laikā radīto tradīciju par mākslas dailes kopšanu radošā gaisotnē.

Šūbertam un Mūzikai

Eduards Vācietis un Artūrs Cingujevs

Abu mūziķu profesionālajai karjerai ir vairākas kopīgas iezīmes: abiem vienaudžiem ir līdzīgs neatlaidības pilns profesionālās izaugsmes ceļš. A.Cingujevs ir absolvējis E.Dārziņa mūzikas vidusskolu, bet E.Vācietis – kaimiņos esošo – Rīgas Doma kora skolu. Abi mākslinieki devušies studēt pie izciliem profesoriem ārzemēs. Eduards izglītību guvis Oslo Mūzikas akadēmijā pie prof. B.Marklundes, bet Artūrs – Maskavā pie prof. E.Virsaladzes. Abus vieno neatlaidība mūzikas satura meklējumos, vēlme profesionāli pilnveidoties un mīlestība uz kamermūzikas smalkumu.

Dzīves un daiļrades periods, kurā austriešu komponists Francis Šūberts uzrakstījis koncertprogrammā iekļautos vokālās kamermūzikas un klavieru skaņdarbus, abiem jaunajiem māksliniekiem ir īpaši tuvs – šīs mūzikas radīšanas laikā komponists bija vienā vecumā ar abiem izpildītājmāksliniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.