Šodien vārda dienas svin:Kārlis, Spodris

 

Jānis Bokmanis

Jānis Bokmanis

Jānis Bokmanis (1929) ir viens no pieredzes bagātākajiem monumentālās glezniecības restaurācijas speciālistiem Latvijā. 1953. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Telpu dekoratīvās rotāšanas nodaļu un 1977. gadā ieguvis monumentālās glezniecības augstākās kategorijas restauratora kvalifikāciju. Jānis Bokmanis ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1990. gada un restaurators vecmeistars kopš 1993. gada.

Karjeras gaitā pašreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs veicis plaša spektra izpētes un restaurācijas darbus Latvijas Nacionālajā operā, Sv. Pētera un Sv. Pāvila baznīcās, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Rundāles pilī un citos nozīmīgos, vēsturiskos objektos. Rundāles pilī Jānis Bokmanis veicis plafonu un monumentālo gleznojumu izpēti, restaurēšanas metodikas izstrādi, vizuālā stāvokļa fiksāciju un citus darbus Rožu salonā, Sarkanajā salonā, hercoga guļamistabā, Biljarda zālē un Lielajā galerijā. Piedalījies Latvijas Restauratoru biedrības dibināšanā un restauratoru darbu izstādēs vietējā un starptautiskā mērogā. Bijis Latvijas Kultūras ministrijas restauratoru atestācijas un metodiskās padomes loceklis.

No 1998. gada Jānis Bokmanis strādā Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas Restaurācijas apakšnozarē, izglītojot topošos restauratorus. Mākslinieka vadībā jau ilgstoši notiek Latvijas Mākslas akadēmijas sienu un griestu gleznojumu restaurācija, kas ir būtisks ieguldījums Akadēmijas kā valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa saglabāšanā un atjaunošanā.

|

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas