Šodien vārda dienas svin:Aļģirds, Alģis, Oļģerts, Orests

 

Jānis Streičs

Kinorežisors, scenārists, aktieris, mākslinieks, Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda loceklis, Trīszvaigžņu ordeņa komandieris. Starptautisko balvu, to skaitā – Vatikāna prēmijas Beato Angeliko laureāts. Latvijas Zinātņu Akadēmijas Raiņa balvas laureāts, Latvijas valsts Ministru prezidenta balvas laureāts. Pildot dažādus pienākumus, piedalījies vairāk kā 30 ekrāna darbu veidošanā, starp tiem tautā iecienīto filmu: Mans draugs nenopietns cilvēks, Teātris, Limuzīns Jāņu nakts krāsā, Cilvēka bērns, Likteņdzirnas, Rūdolfa mantojums u. c. autors

Jānis Streičs

Jānis Streičs ir dzimis 1936. gada 26. septembrī Preiļu pagastā. Mācījies par skolotāju, dienējis armijā, strādājis skolā, studējis teātra režiju Latvijas valsts konservatorijas Teātra fakultātē. Visu darba mūžu kopš 1963. gada veltījis kinomākslai, līdz 1991. gadam vienīgā Jāņa Streiča darba vieta bija Rīgas kinostudija. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir brīvmākslinieks, Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs. Pēdējos gados pievērsies glezniecībai un rakstniecībai. Ar savām gleznām piedalās izstādēs. Izdevniecība Dienas grāmata gatavo izdošanai jau otro Jāņa Streiča grāmatu Tas garais Cilvēkbērna gads 1991. Pirmā Jāņa Streiča grāmata Lāga dvēseļu straumei piedzīvoja vairākas tirāžas.

Vadījis Latvijas Kinematogrāfistu savienību, Latgales kultūras biedrību savienību, Rīgas Latviešu biedrību. Ar lekcijām un rakstiem piedalās Latvijas Zinātņu akadēmijas Letonikas programmas īstenošanā un ir Daugavpils kultūras universitātes patrons.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas