Šodien vārda dienas svin:Aļģirds, Alģis, Oļģerts, Orests

 

Nele Zirnīte

Nele Zirnīte dzimusi 1959. gada 27. maijā Lietuvā. No 1978. līdz 1982. gadam studēja Viļņas Mākslas institūtā, bet 1982. gadā Nele pārcēlās uz dzīvi Latvijā, turpinot mācības Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā līdz 1984. gadam. Nele Zirnīte ieguvusi grafikas specialitātes, mākslinieces grafiķes un pedagoģes kvalifikāciju. 1988. gadā māksliniece iestājās Latvijas Mākslinieku savienībā. 2000. gadā Nele Zirnīte ieguva maģistra grādu mākslās. Bijusi Latvijas Mākslinieku savienības valdes locekle (1999-2005, 2008-2013). Grafiķe iesaistījās un darbojās Latvijas mākslā gan ar aktīvu izstāžu darbību, gan LMS sabiedriskajā organizācijā “Grafikas kamera”, kā arī ir LMS oforta darbnīcas vadītāja.

Paralēli radošajam darbam Nele Zirnīte veic pedagoģisko darbību, no 1995. līdz 2003. gadam strādājot par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijā un kopš 1995. gada – Latvijas Kristīgajā akadēmijā. Māksliniece ir arī sabiedriski aktīva – viņa īsteno projektus (“Grafikas seja”, “Plaknes pārvarēšana”, “Stiprais ūdens”), kuru mērķis ir piesaistīt un ieinteresēt, izglītojot plašu sabiedrības auditoriju grafikas tehniku jomā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas