Šodien vārda dienas svin:Kārlis, Spodris

 

Vilhelms Purvītis

Vilhelms Purvītis ir viena no visu laiku nozīmīgākajām personībām Latvijas kultūrā un mākslas dzīvē – Rīgas pilsētas mākslas skolas direktors, Rīgas pilsētas mākslas muzeja direktors un latviešu mākslas kolekcijas veidotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājs un pirmais rektors, ilggadējs Dabasskatu meistardarbnīcas vadītājs, visu starpkaru laikmetā valsts rīkoto reprezentatīvo Latvijas mākslas izstāžu ārzemēs ģenerālkomisārs.

Vilhelms Purvītis, 1938. Foto: R.Johansons

Vilhelms Purvītis, 1938. Foto: R.Johansons

Purvīša balva

2008.gada sākumā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar SIA Alfor nodibināja balvu Latvijas vizuālajā mākslā – Purvīša balvu. Balva tiks piešķirta reizi divos gados māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp laikmeta dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt izcilāko sniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti un popularizēt Latvijas mākslinieku radošos sasniegumus. (lnmm.lv)

|

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas