Grupas Sigma koncerts Paliec tepat Rakstniecības un mūzikas muzejā


grupa Sigma
grupa Sigma; foto: Girts Ragelis

Prieks redzēt, ka pēc vairākiem gadiem dažādi man pazīstami cilvēki darbojas kopīgā projektā, kuri iepriekš, iespējams, nemaz nebija pazīstami. Ja ne tieši sadarbojas, tad vismaz tiek izmantoti to darbi kopīgā projektā.

27. februārī plkst. 20:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks grupas Sigma koncerts Paliec tepat. Koncertā skanēs dziesmas no grupas topošā debijas albuma, kā arī jaunas kompozīcijas ar Latvijas mūsdienu dzejnieku vārdiem.

Grupa Sigma

grupa Sigma
grupa Sigma; foto: Girts Ragelis

Grupa Sigma dibināta 2005. gadā Rīgā. Tās sastāvā ir trīs mūziķi – Jānis Ozoliņš (balss, taustiņinstrumenti), Kaspars Lastovskis (bass) un Uģis Eihvalds (sitamie instrumenti). Mūziķi ieguvuši akadēmiskās mūzikas izglītību, guvuši pieredzi arī dažādos citos mūzikas projektos. Jānis un Uģis iepriekš kopīgi sadarbojušies poproka grupā Punch, un pēc tās izjukšanas, pieaicinot grupu G-spot un S.I.L.S. basģitāristu Kasparu, radīja jaunu projektu, kur tradicionālās ģitāras vietā ritma grupu papildina klavieres. Grupas mūzikā ir poproka, indie roka un elektroniskās mūzikas ietekmes, kuras papildina arī amerikāņu minimālisma mūzikas idejas. Līdz šim grupa Sigma plašākai sabiedrībai uzstājusies reti, piedalījusies pirmajā Positivus festivālā, kā arī sniegusi atsevišķus koncertus Rīgas un Latvijas klubos. Grupas skanējumu koncertā papildinās ģitārists Valters Suķis no grupas Rīga Metro.

2012. gadā sadarbībā ar četriem jaunākās paaudzes dzejniekiem radīta mūzikas un dzejas performance Mūsu dienu skaņu celiņš, kas izrādīta Rīgā, Valmierā, Liepājā un Cēsīs, pievēršot arī plašāku skatītāju interesi. Šajā periodā top arī jaunas dziesmas ar dzejnieku Kārļa Vērdiņa, Annas Auziņas, Arvja Vigula, Ingas Gailes un Ulža Bērziņa vārdiem. Pašlaik grupa strādā pie debijas albuma, kurā tiks apkopotas labākās no šajos gados radītajām dziesmām, un mūzikas partitūras teātra izrādei Pēterburgas žīdi, kas Ingas Gailes režijā pirmizrādi piedzīvos šā gada maijā.

Koncerta režisore Inga Surgunte

Inga Surgunte studējusi franču kultūru, literatūrzinātni un teātra režiju. Šobrīd Rakstniecības un mūzikas muzejā veido literatūras un mākslas izstādes, tostarp latviešu erotiskās lirikas laikmetīgo izstādi Dzejmūzikas erotika (2012) un vienu no spilgtākajiem pērnā gada laikmetīgās mākslas notikumiem – Pēdējo izstādi (2013). Ilgstoši interesējas par dzeju kā skatuves mākslu; pēdējie iestudējumi: R. M. Rilkes Aklā (2011, Dirty Deal Teatro), latviešu jaunākās dzejas un mūzikas performance Mūsu dienu skaņu celiņš (2013, Ģertrūdes ielas teātris un citur). Kopā ar teātra kritiķi Maiju Treili dibinājušas Duetu Palimpsest, kas nodarbojas ar dzejas teatralizēšanas eksperimentiem.

Ivara Novika scenogrāfija

Īpašu, nereālu gaisotni koncertā radīs Ivara Novika scenogrāfija. Mākslinieks Ivars Noviks studējis audiovizuālo mākslu un mediju mākslu. Piedalījies vairāk nekā 100 izrāžu veidošanā Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas teātros; pēdējie iestudējumi: J. Švarcs Pelnrušķīte (2012, Liepājas teātris, rež. L. Leščinskis); Ž. B. Moljērs Skapēna blēdības” (2011, Tallinas Pilsētas teātris, rež. E. Niganens). Vairākkārt piedalījies Latvijas scenogrāfu grupas ekspozīcijās Prāgas kvadriennālē. Kā izstāžu mākslinieks sadarbojies ar Latvijas muzejiem, veidojis lielgabarīta objektus Rīgas, Maskavas, Ņižņijnovgorodas un Samāras poligrāfijas un dizaina izstādēm.

Emīla Lingas veidotais video materiāls

Emīls studē vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā, pašlaik strādā Mūzikas video kanālā un SIA Jura Podnieka Studija. 2013. gadā piedalījies filmu Pelnu sanatorija (rež. D. Sīmanis), Modris (rež.  Juris Kursietis), Away (rež. I. Norvele) u. c., kā arī mūzikas video klipu tapšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.