Bootstrap
kultūras platforma - kultūras jaunumi, pasākumi, izstādes, koncerti, konkursi
 

Pasaules Miera Diena 2006


199 pasaules valstīs aicina sabiedrību apvienoties mieram

21. septembrī projekta “Peace One Day” ietvaros britu režisors Džeremijs Gillejs (Jeremy Gilley) aicina visu pasauli pārtraukt karadarbību un vienoties mieram.

Visa pasaule 21. septembrī projekta “Peace One Day” ietvaros tiek aicinātas uz vienu dienu pārtraukt vardarbību un konfliktus, lai nodibinātu pamieru. Lai uzrunātu sabiedrību, projekta idejas autors, britu režisors Džeremijs Gillejs uzņēmis filmu ar nosaukumu “Peace One Day”. Tajā apkopoti materiāli no Gilleja ceļojumiem sešu gadu garumā, kur viņš tiekas ar pasaules līderiem, Nobela Miera Prēmijas laureātiem un citām sabiedrībai nozīmīgām personām, lai iegūtu atbalstu idejai par 21. septembri kā dienu pasaules vienotībai mieram.

Projekta rīkotāji cer panākt globālu atsaucību, lai katru gadu 21. septembri ievērot kā Miera Dienu. “Peace One Day” galvenais mērķis ir iesaistīt visus sabiedrības sektorus, ieskaitot valdības, organizācijas no Apvienoto Nāciju sistēmas, reģionālās un nevalstiskās organizācijas, kā arī atsevišķus cilvēkus miera ievērošanā 21. septembrī, atsakoties no spēka lietošanas un pamiera noteikšanas saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas Rezolūciju 55/282.

Šodien starptautisko Miera dienu, atbalstot Džeremija Gilleja ideju, ar dažādiem pasākumiem atzīmē 199 pasaules valstīs.

“Peace One Day” atzīmēs arī Latvijā. Starptautiskās jauniešu organizācijas “Children’s International Summer Villages” (CISV) Latvijas grupa kopā ar radošo apvienību “MYSTYLe art” rīko kopīgu projekta filmas noskatīšanos, pēc tās plānotas arī diskusijas par miera un līdzcietības veicināšanu apkārtējā vidē un pasaulē. Jaunieši gaisā palaidīs baltus balonus ar vēstījumu par mieru pasaulē, plānotas arī citas radošās aktivitātes.

Sīkāka informācija par projektu “Peace One Day” atrodama interneta mājas lapā www.peaceoneday.org.

Rūta Vimba,
Radošās apvienības “MYSTYLe art” projektu koordinatore
Kontaktinformācija:
e-pasts: ***
tālr.: +371 29352899 (Pārsla Kārkliņa)