Bootstrap
kultūras platforma - kultūras jaunumi, pasākumi, izstādes, koncerti, konkursi
 

Pasaules Miera Diena 2007


Rīga: Peace One Day. CISV

Jau pāris gadus 21.septembris ir ticis oficiāli atzīts par //ANO Starptautisko miera dienu// (vairāk info – www.peaceoneday.org) un CISV visā pasaulē aktīvi iesaistās, rīkojot lielāka vai mazāka mēroga pasākumus, lai atbalstītu miera ideju.

21.septembris šogad būs īpašs ne tikai ar to, ka šajā datumā tiks atklāta jaunā sezona Rīgas cirkā 🙂 , bet arī ar to, ka CISV Latvia pirmo reizi organizē gājienu par godu Starptautiskajai miera dienai!!!

Piedalīties gājienā tiek aicināts ikviens, kas atbalsta ideju par to, lai pasaulē būtu miers kaut vienu dienu gadā. Ņemiet līdzi draugus un ziedojiet vienu stundu sava laika piektdienas vakarā, lai liktu sev un citiem aizdomāties ne tikai par mieru pasaulē, bet arī par toleranci un mierīgu līdzās pastāvē šanu ikdienā tepat mūsu valstī.

Tātad, gājiens paredzēts (arī veiksmīgi ticis saskaņots ar Rīgas domi) Rātslaukuma līdz Bastejkalnam, ejot cauri vecpilsētai. Bastejkalnā tiks rīkots skaists gājiena noslēgums, palaižot gaisā vairākus desmitus baltu balonu un vairākus simtus un tūkstošus gaišu domu.

Dobele: Ķeram smaidus.

Pirmo reizi Dobelē, 21. septembrī tiks atzīmēta Starptautiskā miera diena, kad visas dienas garumā notiks tieši šai dienai veltīti pasākumi – pasaku lasīšana Dobeles bērnudārzos un slimnīcā, miera koka veidošana pilsētas Domes laukumā, fotokonkursa noslēgums un fotogrāfiju izstādes atklāšana, balonu palaišana ar vēlējumiem, miera nesēji dalīs miera simbolus un palīdzēs, smaidīs, runās un nesīs mieru.

Ja Tu būvē māju, Tu sāc ar vienu ķieģeli. Ja mēs gribam būvēt mieru, kādēļ gan nesākt ar vienu dienu, un šī diena ir pienākusi… /Jeremy Gilley/

Miera dienas laikā tiks turpināta Siržu dienas tradīcija, kad katrs interesents varēs uzzīmēt savu sirdi un pēc tam to pievienot topošajam siržu laukam pie Dobeles pilsētas domes.

Pasākumi norisināsies no 9.00 rītā līdz 23.00 vakarā visā Dobeles pilsētā, pasākuma kulminācija tiks sasniegta plkst. 19.00, kad tiks izveidots Miera dienas dzīvais logo ar pasākuma dalībniekiem, krāsām un Miera dienas simbola izlikšana no svecītēm. Paralēli notiks vienošanās kopīgā dziesmā un turpinājumā visiem būs iespēja Kultūras namā doties uz filmu vakaru.

Miera dienas ietvaros notiek ari foto akcija “Ķeram smaidus!”, kurā ir iespēja piedalīties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, uzņemot lielisku foto un līdz 18.09.2007. nosūtīt uz e-pastu: miera.diena @ gmail.com.

Fotoakcijas rīkotāji dalībniekiem izvirzījuši arī vairākus noteikumus: fotogrāfijā jābūt persona vai personām, kas smaida; tā izstaro prieku un spēj iepriecināt citus; tā ir dalībnieka paša uzņemta. Nosūtot fotogrāfiju dalībai akcijā, fotogrāfijas uzņēmējs neiebilst, ka šī fotogrāfija var tikt publicēta un izstādītā foto akcijas noslēguma pasākumā Starptautiskās Miera dienas ietvaros Dobelē, un pēc tam fotogrāfija ceļos pa nomaļām vietām, slimnīcām, pansionātiem un aprūpes centriem, lai iepriecinātu citus.

Ja arī Tu vēlies kā brīvprātīgais piedalīties pasākumā: lasīt pasakas bērnudārzos, slimnīcā, veidot miera koku, miera simbolu, likt cilvēkiem smaidīt un nest mieru kopā ar mums, piesakies: miera.diena @ gmail.com.

Valmiera; Kur sākas miers…

resurss – Davian.lv

1300-2200 Radošo darbu konkursa “Kur sākas miers…” labāko darbu izstāde Vecpuišu parkā

1300-1845 Vecpuišu parka teritorijā dabojas dažādas radošās darbnīcas, informatīvie stendi un spēles ikvienam – gan lieliem, gan maziem.

  • mācies veidot origami
  • uzzini visu par asiņu nodošanu – kļūsti par donoru!
  • mācies zīmēt un parādi savu prasmi citiem

1400 Radošo darbu konkursa izstādes atklāšana Vecpuišu parkā
1430 LR Robežsardzes paraugdemonstrējumi Vecpuišu parkā

No plkst. 15:15 Vecpuišu parkā muzikāli, kustīgi un citādi acij, ausij un sirdij tīkami priekšnesumi

1650 Uzstājas grupa “deNovo”
1740 Uzstājas grupa “Order sang”
1845 Miera dienas gājiens no Vecpuišu parka pa Rīgas un Bruņinieku ielu līdz pilsdrupām
1900 Noslēguma pasākums pilsdrupās

piedalās:

  • Grupa “Dziļā nemaņā”
  • Grupa “Butter in fly”
  • Grupa “Martin Confused”
  • Grupa “Diversity”
  • Grupa “Indygo”