Bootstrap
kultūras platforma - kultūras jaunumi, pasākumi, izstādes, koncerti, konkursi
 

Dzintaru koncertzāle


Vienas no Jūrmalas vizītkartēm – Dzintaru koncertzāles, stāsts aizsākas jau 19. gadsimta beigās, un līdz pat 20. gadsimta divdesmitajiem gadiem tā bija pazīstama kā Edinburgas kūrmājas koncertdārzs.

Jūrmalā koncertdzīve aktīvi notiek kopš 19. gadsimta beigām, toreiz vasaras koncertzāles bija Mellužos, Dubultos, Majoros, Bulduros, arī Edinburgā. Visās notika koncerti, un visi bija labi apmeklēti. Kūrorts bija vieta, kur brauca atpūsties turīgi cilvēki: aristokrāti, rūpnieki, namnieki, tirgotāji, tātad ļaudis, kas bija baudījuši arī labu izglītību, un, atbraucot uz kūrortu, viņiem bija nepieciešama adekvāta izklaide. 19. gadsimta beigās šāda izklaide bija koncertdzīve. Bija vietas, kur vairāk cieņā bija vieglā mūzika un varietē numuri, pat cirka mākslinieku uzstāšanās, bet lielākoties bija tieši simfoniskie koncerti. Protams, arī tolaik nevarēja iztikt bez deju mūzikas. Jau tolaik uz klasiskās mūzikas koncertiem Jūrmalā ieradās orķestri no Berlīnes, Prāgas, Varšavas, Pēterburgas, Maskavas…

Šodien Dzintaru koncertzāle ir Latvijā populāra koncertu un sarīkojumu norises vieta. Koncertzāles apmeklētājus ir priecējuši tādi pasaules mēroga mākslinieki kā Kendija Daufere, Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Uljana Lopatkina, Nadja Krasteva, Inese Galante, Aleksejs Ļubimovs, Aleksejs Martinovs, Eleonora Testeleca, Georgijs Sarkisjans, Dmitrijs Hvorastovskis, Maikls Boltons, Stīvijs Vonders.