Rundāles pils

Rundāles pils, Pilsrundāle, Rundāles pagasts, Rundāles novads, LV-3921
+37163962274 | rundale@rundale.net | http://www.rundale.net/

Saistītie pasākumi


Rundāles vietas nosaukums veidojies no vāciskās vietvārda Ruhental (miera ieleja).

16.gadsimtā celtā Rundāles pils atradās dīķa ziemeļu pusē. Tā redzama F.B.Rastrelli projektā kā neliels kvadrāta laukums ar torņiem stūros. Rundāles muiža izveidota jau 15.gadsimta beigās, no 1505.gada līdz 1681.gadam piederējusi Grothusu dzimtai, pils pieminēta Livonijas piļu sarakstā 1555.gadā. Pils teritorijā atrastie fasādes apdares priekšmeti – čuguna lējuma fragments un akmenī kalti ģerboņu fragmenti datējami ar 17.gadsimta vidu. 1735.gadā Ernsts Johans Bīrons nopirka Rundāles īpašumu par 42 000 dālderu.

1963. gadā daļu no pils telpām nodeva Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejam, bet 1972. gadā tika izveidots patstāvīgs Rundāles pils muzejs, kura galvenais uzdevums bija visa pils ansambļa atjaunošana, pamatā orientējoties uz pils stāvokli 18. gadsimta otrajā pusē. Pirmās restaurētās telpas pils austrumu korpusā tika atvērtas apskatei 1981. gadā, kam pakāpeniski sekoja aizvien jauni interjeri.

Uzzini vairāk rundale.net

Pasākumi


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.


E-art.lv ir kultūras informācijas tīkls, kas izveidots, apkopojot informāciju par notikumiem un cilvēkiem kultūras un mākslas jomās.

Kontakti:

  • Preses relīzēm: info@e-art.lv
  • Sadarbības piedāvājumi: rolands@e-art.lv

Citas mājas lapas