Cēsis kā kultūras un mākslas elpa Latvijā atkal atklāj sevi kā nozīmīgu vietu Latvijas tekstilmākslas nozares attīstībā ar Vidzemes koncertzāles “Cēsis” mākslas galerijā notiekošo izstādi “Gadu mijas raksti”. No Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijas nākušie darbi ir apliecinājums Latvijas tekstilmākslas tradīcijām un novatorismam, kas būs skatāmi līdz 2024. gada 4. februārim.
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, ir izvēlējies šo izstādi kā iespēju iepazīstināt apmeklētājus ar Latvijas tekstilmākslas vēsturi un mūsdienu sasniegumiem.
Izstāde ir arī simbols Latvijas mākslas skolas nozīmībai kultūras vēsturē, atspoguļojot mākslinieku kā Jūlija Madernieka, Anša Cīruļa, Jūlija Straumes, Arvīda Dzērvīša un citu ieguldījumu.
Izstādes “Gadu mijas raksti” sastāvā ir piecpadsmit vērienīgi darbi no tādiem māksliniekiem kā Lilita Postaža, Edīte Pauls-Vīgnere, Viesturs Bērziņš, Anna Eltermane, Dina Stempa, Zenta Logina, Elīza Atāre, Ieva Krūmiņa, Dzintra Vilks un Aiva Žūriņa. Katrs darbs ir unikāls stāsts par mākslinieku personīgo skatījumu uz mākslu, reflektējot tādas tēmas kā gadumijas tradīcijas, kosmiskās vīzijas, etnogrāfijas mantojums un dabas motīvi.
Tekstilmākslas nozīme Latvijas kultūrā ir neizsīkstošs avots. Tā ir mākslas forma, kas spēj izteikt dziļas emocijas, kultūras vērtības un sociālus komentārus. Izstāde “Gadu mijas raksti” ir šīs mākslas formas pilnīga demonstrācija, kas parāda tās bagātību un daudzveidību.
Inese Baranovska, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, uzsver izstādes nozīmi, sakot: “Mūsu misija ir izglītot un rosināt interesi par mūsu mākslas liecībām, un šī izstāde ir lielisks veids, kā sasniegt šo mērķi.” Viņas vārdi atspoguļo izstādes svarīgumu ne tikai kā kultūras notikumu, bet arī kā iespēju iedziļināties Latvijas mākslas vēsturē.
Izstāde “Gadu mijas raksti” Cēsīs ir ne tikai mākslas baudījums, bet arī ceļojums cauri laikam un tradīcijām, atklājot mākslas nozares vēsturi un tagadni, tradīciju spēku un novatorisko meklējumu dažādību. Tas ir ielūgums iepazīties ar Latvijas mākslas bagātību un tās unikālo vietu kultūras vēsturē.
Publicēts arī: https://facebook.com/58239783999_613650500886420
Publicēts arī: https://toot.lv/users/eart/statuses/111544362296868080