Autori un izdevēji saņems atlīdzību par skolās un bibliotēkās veikto kopēšanu


Vija Kilbloka un Dace Melbārde, parakstot vienošanos
Vija Kilbloka un Dace Melbārde, parakstot vienošanos

Kultūras ministre Dace Melbārde un biedrības “LATREPRO” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka parakstījušas vienošanos, lai izmaksātu atlīdzību par 2016., 2017. un 2018. gadā iedzīvotāju veikto autordarbu kopēšanu skolās un bibliotēkās. Samaksa tiks veikta no Kultūras ministrijas (KM) budžeta, ik gadu autoriem un izdevējiem izmaksājot gandrīz 100 tūkstošus eiro.

Vija Kilbloka un Dace Melbārde, parakstot vienošanos
Vija Kilbloka un Dace Melbārde, parakstot vienošanos

“Noslēgtā vienošanās ir vēl viens solis, lai aizsargātu mūsu autoru tiesības un viņu radošo darbu, kā arī izglītotu sabiedrību par autortiesībām kopumā,” apliecina kultūras ministre Dace Melbārde.

Atlīdzības lielums noteikts, balstoties uz sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” KM uzdevumā veikto pētījumu “Ar autortiesībām aizsargāto darbu reprogrāfiskās reproducēšanas apjomi valsts un pašvaldību izglītības iestādēs un bibliotēkās“. Pētījuma mērķis bija aptaujāt visas valsts un pašvaldību izglītības iestādes (kopā 911) un bibliotēkas (kopā 809), lai apzinātu autoru darbu kopēšanas apjomus šajās iestādēs. Pētījumā tika noskaidrots, ka kopējais kopēšanas apjoms 2015.gadā bijis 6 658 521 lappuses.

“Priecājamies, ka autoru un izdevēju darbs ir novērtēts valsts pārvaldē, kas noteikti motivē tālākam darbam un radošai attīstībai. Esam pateicīgi Kultūras ministrijai par politisko gribu un ieguldīto darbu, līdz ar šo vienošanos autori un izdevēji saņems tiem pienākošos atlīdzību, kā tas notiek arī citviet pasaulē,” ieguvumu akcentē Vija Kilbloka.

Vienošanās noslēgta, lai valsts pārvaldes vārdā īstenotu Autortiesību likuma 35.pantā noteikto pienākumu samaksāt autoriem un izdevējiem taisnīgu atlīdzību par autoru darbu reprogrāfisku reproducēšanu, t.i., – kopēšanu uz papīra. “LATREPRO” ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas pārstāv Latvijas autorus un izdevējus, kuri ir tiesīgi saņemt iepriekš minēto atlīdzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.