Beady Belle uzstāsies RĪGAS RITMI 2011

Publicēts:


beady belle

2. jūlijā Rīgas Kongresu namā Festivālā “RĪGAS RITMI 2011” koncertu sniegs oriģinālā mūsdienu džeza apvienība no Norvēģijas – Beady Belle.

Grupa “Beady Belle”

beady belle

Grupa “Beady Belle” izveidojās 90to gadu beigās, divu norvēģu mūzikas studentu – Beātes Lehas (Beate S. Lech) un Mariusa Rēkšē (Marius Reksjø), radošās sadarbības rezultātā. 1999. gadā Buge Veseltofts (Bugge Wesseltoft) lūdza Beāti piedalīties ierakstā Jazzland rec. Ierakstu studija jaunajai māksliniecei atvēlēja pilnīgu radošo brīvību. Sākumā Beāte komponēja, rakstīja tekstus, aranžēja un ierakstīja mūziku studijā viena pati, taču drīz projektā iesaistījās arī Mariuss. Kopīgā darba rezultāts bija “Beady Belle” pirmais albums – “Home” (2001). Albums ar panākumiem tika izdots Eiropā, Japānā, Korejā, Kanādā un Austrālijā. Universal International grupai piešķīra “Eiropas Prioritātes” (European Priority) titulu. Sākotnēji Beady Belle bija elektroniskās mūzikas underground grupa, šodien apvienības skanējumu raksturo laikmetīgs džezs, elektroniskā mūzika un izsmalcinātas vokālās harmonijas.

Līdz ar pirmā albuma iznākšanu “Beady Belle” uzsāka regulāras koncerttūres pa visu pasauli, iekarojot daudzas ievērojamas skatuves un klausītāju sirdis. 2003. gadā “Beady Belle” izdeva savu otro albumu “Cewbeagappic”, kuram sekoja “Closer” (2005). 2005. gadā grupa devās koncerttūrē uz Lielbritāniju. Pēc koncerta Londonā norvēģu mūziķi sastapās ar populāro britu džeza un popmūzikas mākslinieku Džeimiju Kolumu (Jamie Cullum). Šīs tikšanās rezultāts bija ” Beady Belle” un Džeimija Koluma kopīga koncerttūre Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs.

2006. gadā amerikāņu soul-pop dīva India.Arie intervijā kanālam BBC “Beady Belle” nodēvēja par savu mīļāko grupu. “Beady Belle” mūziķi sakontaktējās ar India.Arie, lai pateiktos par labajiem vārdiem, un jau drīz abpusējā interese rezultējās muzikālā sadarbībā un duetā ierakstītā kompozīcijā ” Self-fulfilling” Beady Belle ceturtajā albūmā ” Belvedere” (2008).

“At Welding Bridge” (2010), apvienības piektais albūms tika nominēts “Norvēģijas Grammy” – “SPELMANN PRISEN” 2010. Beady Belle koncertējuši 129 pilsētās 25 valstīs.

“Oslo “underground” skanējums patiešām ir kas īpašs. Viņu džezs ir daudzkrāsains, seksīgs un moderns, apvienojot tradicionālo un moderno – pieklājīgu džezu, drum’n’bass un ambient dance.” – D Express, Londona

Koncertu atbalsta Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.