Biedrība MUS atklās Paradīzi

Biedrība MUS atklās Paradīzi
Biedrība MUS atklās Paradīzi

11. oktobrī, plkst. 19:00 mākslas centrā “Totaldobže” atklās foto izstādi “Paradīze” ar 13 jauno mākslinieku darbiem, kuri savās foto sērijās un instalācijās pēta paradīzes kā labklājības, kārtības un organizētības neiespējamību. Ideju par cilvēkam perfektu vidi – paradīzi zemes virsū – dažādi autori caur saviem pieņēmumiem pauduši jau kopš seniem laikiem, taču laika gaitā šie pieņēmumi jau pierādījušies kā nepatiesi vai nepilnīgi. Neņemot vērā šo faktu, mūsdienu sabiedrībā joprojām turpinās mēģinājumi dzīvi pielāgot sava veida paradīzes modelim. Arī mēs, izstādes autori, caur saviem darbiem un atšķirīgajiem redzējumiem meklējām atbildes uz jautājumiem par to, kāda ir mūsdienu ilūzija par paradīzi un cik tālu no tās esam, kā tajā nonākt, un vai tas maz ir iespējams..?

e-art.lv | 2013-10-01 19:15

Biedrības MUS 11. oktobrī, plkst. 19:00 mākslas centrā “Totaldobže” atklās foto izstādi “Paradīze”, kurā piedalīsies 13 jaunie mākslinieki.

Izstādes dalībnieki savās foto sērijās un instalācijās pēta paradīzes kā labklājības, kārtības un organizētības neiespējamību. Tas parādās katra autora darbos caur mēģinājumiem risināt globālas un personīgas problēmas, veicot psihoanalīzi, pētot atmiņu, traumu ietekmi cilvēka tālākajā dzīvē. Tiek pieņemts, ka problēmu esamība, arī to cēloņu nozīmība un daudzveidība, parāda, cik tālu no paradīzes ideāliem ir mūsdienu pasaule.

MUS paradīze, Totaldobže

Biedrība MUS

Biedrība MUS izveidota, apvienojoties 13 fotogrāfijas studentiem, kuri 2013. gada beigās absolvēs LKA Latvijas Kultūras koledžas programmu “Kultūras menedžeris ar specializāciju fotogrāfijā”. Tās mērķis ir veicināt jauno fotogrāfu kopdarbību, izstrādājot mākslas un kultūras projektus, kā arī veidojot kopīgas izstādes.

Biedrība vēlas pieteikt sevi Latvijas kultūras un laikmetīgās mākslas vidē kā radošus jaunās paaudzes māksliniekus, īstenojot kopīgu grupas fotoizstādi, papildinātu ar dažādām instalācijām un video projekcijām.

Izstāde būs apskatāma mākslas centra “Totaldobže” telpās no 11.- 26. oktobrim. „Paradīzi” interesentiem būs iespējams apmeklēt katru darba dienu no 15:00- 19:00. Ieeja izstādē ir bez maksas.

e-art.lv