Kinoskolā notiks Jāņa Streiča lekciju cikls

Kinoskolā notiks Jāņa Streiča lekciju cikls
Kinoskolā notiks Jāņa Streiča lekciju cikls

No 9. februāra Kinoskola piedāvā iespēju noklausīties sešu lekciju ciklu, ko lasīs izcilais kinorežisors Jānis Streičs. Sešu lekciju ciklā Jānis Streičs iepazīstinās ar savu izpratni par kinorežisora profesiju un dalīsies pieredzē ar tiem, kurus padziļināti interesē filmu veidošanas process. Ciklā paredzētas sešas lekcijas, tās notiks ceturtdienās plkst. 18.00 Kinoskolā (13. janvāra ielā 33 (2.stāvs)). Jānis […]

Rolands Umbrovskis | 2012-01-31 10:16

No 9. februāra Kinoskola piedāvā iespēju noklausīties sešu lekciju ciklu, ko lasīs izcilais kinorežisors Jānis Streičs. Sešu lekciju ciklā Jānis Streičs iepazīstinās ar savu izpratni par kinorežisora profesiju un dalīsies pieredzē ar tiem, kurus padziļināti interesē filmu veidošanas process. Ciklā paredzētas sešas lekcijas, tās notiks ceturtdienās plkst. 18.00 Kinoskolā (13. janvāra ielā 33 (2.stāvs)).

Kinoskola logo

Jānis Streičs: “Šajā super īsajā kursā palīdzēšu apgūt kinovalodas ābeci, kas ir vienkārša un stabila kā alfabēta burti. Procesa sākumā jāizslēdz šīs mākslas dalīšanu atsevišķos posmos – režija, operatora darbs, scenārijs, montāža, skaņas noformējums. Kaut kinoindustrijā tā tam jābūt. Kino ābecē, kinomākslas plastikā un izjūtā tas viss ir kopā kā mūsu dzīvības garantā ūdenī, kura formula H2O ļautu to sadalīt atsevišķās daļās, bet tas vairs nebūs ūdens.

Kinomāksla ir realitātes modelēšanai ekrāna rāmjos. Un kā dažu minūšu etīdēs, tā lielās filmās tiek lietota vienota valoda. To apgūsim, kā skolnieki apgūst ābeci, kā aktieri mācās staigāt un runāt. Tā mācīsimies arī filmēt, kaut pie mūsu tehnikas iespējām katram šķiet, ka viņš to prot.

Līdz lielajai filmai nokļūt nesolu, jo tas nav manos spēkos, bet pamatu pamatus ar vingrinājumiem un etīdēm solos praktiski ierādīt, lai modinātu kāri katram tikt nākotnē pie lielās filmas.”

Uz lekciju kursu pieteikties: kinoskola@kinoskola.lv

Rolands Umbrovskis

Bloga freelancer.lv, rolandinsh.lv, e-art.lv autors un pašnodarbinātais.