“Botāniķis un vienradzis”- Roberta Koļcova personālizstāde, kur saplūst māksla un mitoloģija

Publicēts: | Atjaunots:


Roberts Koļcovs. Jaunava ar vienradzi. 2022. Autora īpašums. Publicitātes foto
Roberts Koļcovs. Jaunava ar vienradzi. 2022. Autora īpašums. Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā no 2023. gada 2. decembra līdz 2024. gada 18. februārim apmeklētājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja ielūkoties Roberta Koļcova mākslinieciskajā pasaulē caur viņa personālizstādi “Botāniķis un vienradzis”. Izstāde, kas izvietota muzeja 4. stāva izstāžu zālēs, apvieno Koļcova ilggadējo māksliniecisko meklējumu būtību, atklājot viņa interpretāciju par dabas un cilvēka savstarpējo saikni.

Mākslinieka darbības spektrs

Roberts Koļcovs, kurš piedzima 1966. gadā, ir pazīstams kā daudzpusīgs mākslinieks. Viņa mākslinieciskās gaitas sākās Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kur viņš apguva tēlniecības pamatus, sekojot studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. Viņa karjera ir dinamiska un daudzšķautņaina, ietverot gan regulāru piedalīšanos izstādēs kopš 1989. gada, gan darbu pie interjera gleznojumiem un ilustrācijām grāmatām un preses izdevumiem.

“Pasīvās Dekadences” laikmets

Deviņdesmitajos gados Koļcovs, sadarbojoties ar Aivaru Vilipsōnu, izveidoja mākslinieku apvienību “Pasīvā dekadence”, kura kļuva par vienu no laikmeta zīmēm. Šī apvienība palīdzēja Koļcovam attīstīt viņa unikālo stilu, kas turpina atspoguļoties viņa individuālajā mākslas praksē.

“Botāniķis un vienradzis”

Personālizstādes centrā ir Koļcova interpretācija par dabas un cilvēka līdzāspastāvēšanu, kas ir viņa ilgtermiņa mākslinieciskās intereses fokuss. Izstādes darbi ir veltīti jūtām – tiek atspoguļotas gan cilvēka emocionālās izpausmes, gan jutekliskums, kurš meklē garīgam stāvoklim atbilstošu formu. Jutekliskums Koļcova darbos izpaužas ne tikai vizuālajos tēlos, bet arī formās, faktūrās un līnijās, veidojot darbu noskaņu un kompozīciju.

Turklāt, Koļcovs savos darbos ievieš mitoloģisku dimensiju. Atkārtojot tēlus, viņš piešķir tiem divējādo simbolisko nozīmi. Tas atspoguļojas gan spēka un grācijas, gan ideālu seju ovālu un grieķu profilu attēlojumā. Vienradzis izstādē tiek izmantots kā spilgts duālisma arhetips, simbolizējot skaistumu, nežēlību, cēlumu un zemiskumu.

Roberta Koļcova darbi, kas atrodas privātās kolekcijās visā pasaulē, liecina par viņa ietekmi mākslas pasaulē. Viņa darbi ir novērtēti gan Latvijā, gan starptautiski. “Botāniķis un vienradzis” ir ne tikai izstāde; tas ir stāsts par mākslinieka garīgo un radošo ceļojumu, kurš izpaužas unikālās mākslas formās.

“Botāniķis un vienradzis” ir iespēja apmeklētājiem iepazīt Koļcova darbu plašumu, viņa māksliniecisko evolūciju un viņa interpretāciju par cilvēka un dabas savstarpējo saikni.

Izstādes kurators: Eduards Dorofejevs, izglītības programmu kurators / Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

2 Replies to ““Botāniķis un vienradzis”- Roberta Koļcova personālizstāde, kur saplūst māksla un mitoloģija

Warning: Undefined variable $aria_req in /var/www/pub/e_art/wp-content/themes/eartlv/comments.php on line 123 Warning: Undefined variable $aria_req in /var/www/pub/e_art/wp-content/themes/eartlv/comments.php on line 129

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.