Daugavpilī atklāj jauniešu iniciatīvu centru

Publicēts:


Pērnās nedēļas nogalē bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks atklāja jauniešu iniciatīvu centru Daugavpilī, Vidzemes ielā 41. Projekta kopējās izmaksas ir 25000 latu, to līdzfinansē Bērnu un ģimenes lietu ministrija, piešķirot 20000 latus, bet pārējā summa 5 tūkstošu latu apmērā tiek segta no pašvaldības budžeta.

Daugavpils JIC

Jauniešiem šeit bez maksas ir iespēja pulcēties, spēlēt spēles, izmantot internetu un mūzikas aparatūru, organizēt dažādus pasākumus un ar centra koordinatores Lilijas Graudiņas atbalstu realizēt savas idejas. Projekta īstenotāji īpaši cer, ka centrā sev saistošas nodarbes atradīs jaunieši no sociālā riska grupām, kuru līdzšinējās pulcēšanās vietas ir kāpņu telpas, pagalmi, pagrabi, parki u.c. Vairums pasākumu tiks organizēti tā, lai piedalīties varētu arī jaunieši ar īpašām vajadzībām.

Projekta īstenošanas laikā visi pilsētas jaunieši tika aicināti aktīvi iesaistīties un paust savu viedokli – viņu idejas tika ņemtas vērā, domājot par centra iekārtošanu, telpu dizainu, jaunās centra mājas lapas izstrādi un informatīvo bukletu izgatavošanu un izplatīšanu. Lai veicinātu jauno apmeklētāju atbildību, viņi tika iesaistīti centra iekšējās kārtības noteikumu izstrādē.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks

Jaunatnes iniciatīvu centru izveidi paredz Jaunatnes politikas valsts programma. Līdz 2007. gada nogalei Latvijā darbojās 30 šādi centri, bet šogad kopumā tiks atklāti 9.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.