Diskusija un apmācība par Tūkstošgades attīstības mērķiem

Publicēts: | Atjaunots:


TAM diskusija-apmācība
TAM diskusija-apmācība

No 17. līdz 25. augustam Jūrmalā (Bulduros) notika starptautisks seminārs, kurā tika diskutēts par Tūkstošgades attīstības mērķiem, salīdzinātas dažādu valstu pieredzes, kā arī jauniešiem attīstītas prasmes būt par līderiem. Uz Jūrmalu devās 24 jaunieši no Latvijas, Igaunijas, Ungārijas, Gruzijas, Ukrainas un Moldovas. Semināra dalībnieki no Latvijas – Linda Bēta (Liepāja), Madara Aldiņa (Valmiera), Raitis Rozentāls (Rīga), Dace Zaldāte (Rīga) – jau rudens skolēnu brīvdienās vadīs apmācību jauniešiem par seksualitāti, reproduktīvo veselību, attiecībām un pasaules situāciju šajā jomā. Pēc apmācībām vēl 80 jaunieši no visas Latvijas dosies uz skolām un izglītos vienaudžus, draugus, radus un paziņas.

Semināra pirmajās dienās jaunieši prezentēja organizācijas, kā arī apmainījās ar savas valsts pieredzi. Jauniešus izglītoja treneri no Latvijas Māris Resnis, Māris Lazdiņš, Ilze Garoza, Inese Reipa, Kārlis Visa un trenere no Igaunijas Kristi Juristo. Dalībniece Linda Bēta atzīst: “Apmācības bija noderīgas, lai labāk saprastu, kā izglītot savus vienaudžus. Kopā ar atraktīviem un gudriem treneriem šīs dienas pagāja ļoti ātri un tika iegūta liela pieredze. Bija patīkami satikt jauniešus ar kuriem strādājām kopā Gruzijā. ” Nākošā tikšanās notiks Ungārijā, kur norisināsies tālākās projekta aktivitātes.

TAM diskusija-apmācība
TAM diskusija-apmācība

Projekts Veselība, tiesības un iespējas ikvienam

Seminārs notiek starptautiska attīstības izglītības projekta “Veselība, tiesības un iespējas ikvienam” ietvaros, kura devīze ir “Gaisma un Mīlestība”. Gaisma simbolizē sabiedrības, īpaši jaunu cilvēku, zināšanas, savukārt Mīlestība ir veiksmīga, ja jaunietis rūpējas par savu seksuālo un reproduktīvo veselību. Projekts tika uzsākts šā gada februārī, kurā Latvijas, Igaunijas un Ungārijas ģimenes plānošanas asociācijas, veicinot jauniešu iniciatīvu un savstarpēju nevalstisko organizāciju sadarbību, trīs gadu laikā īstenos daudzus jauniešu pasākumus Latvijā, Igaunijā, Ungārijā, Gruzijā, Ukrainā un Moldovā.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas Jaunatnes centrs” ir viens no projekta sadarbības partneriem, iesaistot Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas jaunatnes nodaļas jaunieti Lindu Bētu, kura piedaloties dažādās projekta aktivitātēs, veicinās reproduktīvās veselības izglītošanu Liepājas vienaudžu vidū. Jau rudenī Linda Liepājas Jaunatnes centrā – tiksies ar jauniešiem mācību iestādēs, organizēs izglītojošas aktivitātes. Projekts tādējādi veicinās Liepājas jauniešu informācijas pieejamību reproduktīvās veselības jomā un iespēju kļūt par savu vienaudžu izglītotāju.

Šo projektu īsteno Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācija “Papardes zieds” kopā ar Igaunijas un Ungārijas ģimenes plānošanas asociācijām. Trīs gadu laikā asociācijas īstenos daudzus jauniešu pasākumus Latvijā, Igaunijā, Ungārijā, Gruzijā, Ukrainā un Moldovā. Projektu galvenokārt finansē Eiropas Komisija. Projekta aktivitātes Latvijā līdzfinansē privātā informāciju tehnoloģiju kompānija Mebius IT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.