Filma Sliktie mati kinoteātrī KSuns


Filmas Sliktie mati afišā 2015

Kinoteātris un filmu izplatītājs “Kino Bize” piektdien, 8. maijā plkst. 21.00 aicina uz Latvijas pirmizrādi venecuēliešu režisores Marianas Rondonas filmai “Sliktie mati” kinoteātrī “KSuns”, kas ir viena no godalgotākajām Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla fonda World Cinema Fund atbalstītajām filmām.

Filma Sliktie mati

Filmas Sliktie mati afišā 2015

Filmas stāsts vijas ap Džunioru, kam ir deviņi gadi un tumšās matu cirtās klāta nepiepildāmu sapņu un kaprīzu iedomu pilna galva. Viņa mātei ir trīsdesmit gadu, un viņa viena audzina divus bērnus, cer atgūt darbu apsardzes dienestā un ar šķērēm izgriezt no dēla matiem muļķīgās vēlmes izkāpt no dzimumu klišejām. Valstī, kur katra meitene alkst pēc skaistumkaralienes kroņa un vīrietis pieaug ar ieroci plecā, zēns, trūkstot patriarhālā spēka ietekmēm, cenšas nepazust ielu trokšņos un pretējās mājas balkonos. Džuniors par visām varītēm vēlas savam pirmajam skolas foto pozēt dziedātāja frakā un taisnotiem matiem.

Mariana Rondona

Scenārija autore un režisore Mariana Rondona filmā attēlo Venecuēlas strādnieku šķiras kultūras realitātes un, pateicoties divu galveno aktieru izcilam veikumam, atklāj maigumu un humoru sarežģītās attiecībās starp māti un viņas dēlu, kurās vairāku pārpratumu dēļ tiek apdraudēta viņu turpmākā dzīvošana kopā. Filma ieguva Sansebastjanas Starptautiskā kinofestivāla galveno balvu “Zelta gliemežvāks”, kā arī vairākos citos kinofestivālos iegūtas balvas par labāko režiju, aktierspēli un scenāriju.

Venecuēliešu režisores sadzīviskajā drāmā “Sliktie mati” atklāts stāsts par mātes un dēla attiecībām, kas var atsaukt atmiņā arī latviešu pēdējo gadu divas no veiksmīgākajām filmām “Mammu, es tevi mīlu” un “Modris”, kas arī pievērsušās līdzīgas tematikas izpētei ar kino valodas izteiksmes līdzekļiem. Marianas Rondonas godalgotā filma “Sliktie mati” būs skatāma kinoteātra “KSuns” regulārajā repertuārā no 8. maija.

One Reply to “Filma Sliktie mati kinoteātrī KSuns”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.