Gudrības darbnīcas ietvaros Burtniekos mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to


Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to
Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to. Foto: Krista Briģe.

Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to.

Ceturtdien, 26. oktobrī, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Burtnieku novada jauniešu centrā notiks projekta “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” ceturtā Burtnieku gudrības darbnīca. Šoreiz pie Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem iedzīvotājiem ar nodarbībām viesosies deju un kustību terapeite Santa Grīnfelde, māksliniece Krista Briģe un žurnāliste Laima Slava.

Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to
Ceturtajā Burtnieku gudrības darbnīcā mācīsies apzināties savu ķermeni un radīt ar to. Foto: Krista Briģe.

Dalībnieki apgūs autentiskās kustības metodi

Horoegrāfes, deju un kustību terapeites, laikmetīgās dejas un skatuves kustības pasniedzējas Santas Grīnfeldes vadībā Burtnieku gudrības darbnīcas dalībnieki apgūs autentiskās kustības metodi. Šī metode, kas tiek pielietota deju un kustību terapijā, radošajās un meditācijas praksēs, radusies 1950. gados kā modernās dejas un K. G. Junga analītiskās psiholoģijas savienojums. Autentiskā kustība palīdz nonākt pie pilnīgākas sevis izpratnes un savu iekšējo resursu apzināšanās, attīsta prāta un ķermeņa apzinātību, veicina klātesamības izjūtu un rosina atklāt jaunus kustību rakstus pašam sevī, ieklausoties sava ķermeņa vēstījumā.

Rokdarbu darbnīca “Radi ar ķermeni”

Pēc auteniskās kustības nodarbības sekos rokdarbu darbnīca “Radi ar ķermeni”, ko vadīs scenogrāfe, dizainere un fotogrāfe Krista Briģe. Darbnīca noritēs divās daļās: pirmajā daļā tiks apgūta vienkārša rokdarbu tehnika, radot sev stilīgu suvenīru, bet otrajā – tiks pārbaudīts, ko vēl ar šķietami garlaicīgiem rokdarbiem iespējams izdarīt.

Laikmetīgās mākslas nozīme un loma mūsdienu sabiedrībā

Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras rondo” žurnāliste Laima Slava aicinās Burtnieku gudrības darbnīcas dalībniekus uz sarunu par laikmetīgās mākslas nozīmi un lomu mūsdienu sabiedrībā. Diskusijā tiks pārrunāta arī darbnīcas dalībnieku pieredze iepriekšējā tikšanās reizē, kad tika piedāvāta iespēja noskatīties trīs laikmetīgās dejas izrādes.

Sadarbībā ar Burtnieku novada Sociālo dienestu projekts “Burtnieku pils tīstokļus meklējot” turpināsies līdz 2018. gada martam. Pulcējot iedzīvotājus no visiem novada pagastiem, Burtnieku gudrības darbnīcas notiks kopumā sešas reizes.

Projekta kuratore Inta Balode stāsta: “Darbnīcu mērķis ir izmantot dažādas mākslas un sarunu formas par pamatu diskusijai par vērtībam, attieksmi pret sevi, savu novadu, savu valsti. Mēs vēlamies celt iedzīvotāju pašapziņu, drosmi iesaistīties, riskēt un ticēt, ka visi cilvēki ir pelnījuši vienlīdzīgu attieksmi un katra spēkā ir ko mainīt. Atvedot uz Burtnieku novadu profesionālus pedagogus un māksliniekus no Latvijas un ārzemēm, tiek sekmēta kvalitatīva satura pieejamība ārpus ģeogrāfiskiem centriem. Svarīgi, ka darbnīcas notiek veselas sešas reizes – dalībnieki iepazīst viens otru, tiekas atkārtoti, dalās notikumos un pārdomās, kas radušās starp tikšanās reizēm. Jau tagad jūt pilnīgi cita līmeņa atklātību nekā pirmajā darbnīcā. Ir labi, ka kopā darbojas sociālie darbinieki un viņu klienti. Sociālie darbinieki gūto pieredzi nodod tālāk, darbojas kā multiplikatori.”

Projektu īsteno biedrība “LAUKKU”, Dance.lv žurnāls (www.journal.dance.lv), Burtnieku novada Sociālais dienests.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.