Gulbenē: Balti Melnā Revolūcija (2010)

Publicēts:


No 30. līdz 31. janvārim Gulbenē notiks plakātu rakstīšanas un fotografēšanas projekta “Balti Melnā Revolūcija” radošo darbnīcu akcija.

30. janvārī, piedaloties radošās rakstīšanas un plakātu veidošanas darbnīcās, to dalībniekiem būs iespēja veidot plakātus īpašajā Loesje tehnikā, kuru izmanto vairāk nekā 20 Eiropas un pasaules valstu jaunieši, lai paustu apkārtējai sabiedrībai savu viedokli par pasaulē notiekošo.

Loesje tehnikas galvenā iezīme – īsi un kodolīgi teksti, kas par mums apkārt notiekošo runā no pozitīvā skatupunkta un tiek rakstīti uz vienkārši, bet pārdomāti veidotiem melnbaltiem plakātiem.

31. janvārī notiks fotografēšanas darbnīca un iepriekšējā dienā izveidoto plakātu fotografēšana pilsētvidē, kā galveno uzdevumu izvirzot plakātos pausto domu pastiprināšanu ar pārdomātas fotografēšanas palīdzību.

Piedalīšanās akcijā ir bezmaksas. Speciālas rakstīšanas, plakātu veidošanas vai fotografēšanas prasmes nav nepieciešamas, pie to attīstīšanas strādāsim darbnīcu laikā. Ir vēlams savs portatīvais dators un digitālais fotoaparāts, bet tas nav obligāti, jo darbs visās darbnīcās notiks dažāda lieluma grupās.

Pieteikšanās uz akciju līdz 23. janvārim, atsūtot aizpildītu pieteikuma anketu uz e-pastu

Projekta “Balti Melnā Revolūcija” akcijas Latvijas pilsētās notiek kopš 2008. gada. Šai laikā plakātu rakstīšanas un fotografēšanas darbnīcas ir norisinājušās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Līvānos, Rēzeknē, Balvos, Jelgavā un Cēsīs.

Gulbenes akcija būs šī projekta 13. akcija. Ar pirmajās astoņās akcijās iegūtajiem rezultātiem var iepazīties grāmatā “Balti Melnā Revolūcija”, kas tika izdota 2009. gadā ar programmas “Jaunatne darbībā” un Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu. Internetā projekta rezultātus ir iespējams apskatīt adresē- http://picasaweb.google.com/baltimelns

Plašāku informāciju par starptautisko organizāciju Loesje, kuras tehnika tiek izmantota darbnīcu laikā, ir iespējams iegūt adresē – www.loesje.org

Vairāk informācijas un pieteikuma anketa www.labisbabis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.