Laikmetīgās Dejas Programma “HOROS” Aizputē 2024

Publicēts: | Atjaunots:


HOROS 2024. AIzpute.
HOROS 2024. AIzpute.

No 30. maija līdz 9. jūnijam Aizputē norisināsies laikmetīgās dejas programma “HOROS”, piedāvājot iespēju vietējiem iedzīvotājiem un viesiem iepazīties ar dažādu valstu māksliniekiem un viņu izrādēm. Pasākumu atklās un noslēgs rezidentu veidotas izrādes, kā arī publiska prezentācija par rezidencē paveikto.

Programmas “HOROS” atklāšana notiks 30. maijā plkst. 20.00 Aizputes kultūras namā ar Sintijas Siliņas izrādi “Mans līgums ar krēslu”, kas tapusi Ģertrūdes ielas teātrī sadarbībā ar dramaturgu Evartu Melnalksni. Programmas noslēgums būs 9. jūnijā, kad notiks trīs īsās formas izrāžu vakars, piedaloties Alisei Madarai Bokalderei ar “Manu acu tulkojums”, IevaKrish ar “Oblicus. Arhitektoniska škībdeja” un islandiešu-franču mākslinieku duetam Ingai Huldai Hakonardotirai un Janam Lugē ar izrādi “Atkal saulriets”. Sākums plkst. 17.00 Aizputes kultūras namā.

HOROS 2024. Again The Sunset-3-Stanislav Dobák
HOROS 2024. Again The Sunset-3-Stanislav Dobák

Biļetes uz abiem notikumiem ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Aizputes iedzīvotājiem ir pieejama 50% atlaide, iepriekš rakstot uz elizabete@tuvumi.com.

Programmas laikā interesentiem būs iespēja iepazīties arī ar HOROS rezidentiem un to jaundarbu idejām. 8. jūnijā plkst. 17.00 klubā “Kurzeme” mākslinieki prezentēs savus darbus un rezidences laikā paveikto. Šī gada rezidentu lokā ir dejas mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Islandes un Francijas: Alise Madara Bokaldere, Sintija Siliņa, Kristīne Brīniņa, Marija Saveiko, IevaKrish, Gabriele Bagdonaite, Inga Hulda Hakonardotira un Jans Lugē.

Programma “HOROS” (grieķu vārdi χορός un χώρος nozīmē “deja” un “telpa”) ir dejas kompānijas “Tuvumi” iniciēta ilgtermiņa apmaiņas programma, kas veicina laikmetīgās dejas attīstību un starptautiskā sadarbības tīkla veidošanos, organizējot mākslinieku rezidences, viesizrādes un izrāžu programmas.

Pasākumu organizē ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, sadarbībā ar Aizputes kultūras namu, biedrību “Serde”, A/S “Kurzemes atslēga”, lokālu “Lapka Hemp”, Aizputes mākslas skolu, Aizputes mūzikas skolu, Horeogrāfu asociāciju un Be Company. Pasākumu atbalsta arī “Kokmuižas alus”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.