Investīcijas reģionālās kultūras infrastruktūras uzlabošanā: Valmieras Drāmas teātra pārbūve un Nacionālās arhīva centrā Cēsīs

Publicēts: | Atjaunots:


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Apstiprina regulējumu reģionālās kultūras infrastruktūras sakārtošanai un kultūras pakalpojumu piekļūstamības uzlabošanai.

Ministru kabinets 10. oktobra sēdē apstiprinājis Kultūras ministrijas virzīto regulējumu, lai uzlabotu un attīstītu reģionālo kultūras infrastruktūru. Tā mērķis ir nodrošināt profesionālās mākslas un atmiņas institūcijas, uzlabojot publiskās vides kvalitāti un veicinot pakalpojumu izveidi. Šis projekts saņems finansējumu no Eiropas Savienības (ES) fondu pasākumiem.

Divi galvenie kultūras objekti, kurus plānots finansēt, ir Nacionālā dokumentārā mantojuma un Nacionālā muzeju krājuma infrastruktūra Cēsīs un Valmieras Drāmas teātra pārbūve. Šis teātris jau ieguva finansējumu no ES fondu pasākuma 2014-2020 plānošanas periodā, bet šī projekta ietvaros tiks nodrošināti papildu līdzekļi tā pabeigšanai un aprīkojuma iegādei.

Turklāt Ministru kabinets apstiprināja plānu izveidot Latvijas Nacionālā arhīva Vidzemes reģiona centru Cēsīs, kas bija iekļauts 2020. gada ziņojumā.

Kopumā šim ES fondu pasākumam ir piešķirts 17,4 miljoni eiro, no kuriem 14,79 miljoni nāk no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, bet 2,61 miljoni – no valsts un pašvaldības līdzfinansējuma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.