Izcilības balva kultūrā: 2023. gada laureāti

Publicēts: | Atjaunots:


Vijolniecei Vinetai Sareikai Izcilības balva kultūrā 2023 piešķirta par spilgtu un starptautiski atzītu māksliniecisko darbību
Vijolniecei Vinetai Sareikai Izcilības balva kultūrā 2023 piešķirta par spilgtu un starptautiski atzītu māksliniecisko darbību

Nesenie notikumi Latvijas kultūras nozarē ir izcēlušies ar ikgadējās Izcilības balvas kultūrā pasniegšanu, kurā godināti izcilākie mākslinieki un radošās personības. Šī gada laureāti ietver vijolnieci Vinetu Sareiku, Austri Mailīti, arhitektu biroju “Mailitis Architects”, Juri Pogu un viņa biroja komandu, kā arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centru.

Vineta Sareika

Vijolniece Vineta Sareika saņēmusi balvu par savu starptautiski atzīto darbību simfoniskās mūzikas jomā un iespaidīgo sasniegumu Berlīnes Filharmonijas orķestra pirmā koncertmeistara amatā, kļūstot par pirmo sievieti šajā prestižajā postenī orķestra 141 gada vēsturē.

“Mailitis Architects”

Arhitektūras jomā apbalvojumu saņēma Austris Mailītis un arhitektu biroja “Mailitis Architects” komanda, kā arī Juri Poga un viņa biroja “Arhitekta J.Pogas birojs” komanda par izcilu darbu Mežaparka Lielās estrādes “Sidraba birzs” projektā. Šis unikālais akustikas arhitektūras objekts, kas saņēmis Starptautisko arhitektūras balvu, ir kļuvis par nozīmīgu kultūras vietu, sekmējot Dziesmu un deju svētku tradīciju popularizēšanu.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs tika godināts par izcilu darbību starptautiskā mērogā, tostarp par mākslinieču tandēma Skuja Braden darbu Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē. Šis projekts ir ievērojami veicinājis Latvijas mākslas atpazīstamību un laikmetīgās kultūras vērtību apzināšanos.

Izcilības balva kultūrā 2023. Laureāti.
Izcilības balva kultūrā 2023. Laureāti.

Kultūras ministre Agnese Logina akcentēja, ka Izcilības balva kultūrā ir spilgts apliecinājums Latvijas kultūras lielvalsts statusam. Viņa uzsvēra balvas nozīmi Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, valsts prestiža celšanā pasaulē, kā arī kultūras vērtību stiprināšanā pašmāju sabiedrībā.

Pieteikumus šogad izvirzīja dažādas nozares institūcijas un nevalstiskās organizācijas, un tos izvērtēja Latvijas Nacionālā kultūras padome, nodrošinot, ka apbalvojumu saņem tikai izcilākie sasniegumi.

Izcilības balvas kultūrā piešķiršana ir būtiska tradīcija, kas kalpo kā Latvijas valsts atzinības izteikšana par izcilu darbību kultūras nozarē. Balvas ceremonija ir ne tikai godinājums laureātiem, bet arī iedvesmas un lepnuma avots Latvijas sabiedrībai kopumā, apliecinot valsts bagātīgo kultūras mantojumu un talantīgo mākslinieku nozīmi.

Kultūras ministrijas apbalvojums – Izcilības balva kultūrā – tika iedibināta 2014. gadā.

Aizvadītajos gados apbalvojumu saņēmuši: Aleksandrs Antoņenko, Jānis Nords, Žaņa Lipkes memoriāls, Signe Baumane, Iveta Apkalna, Andris Freibergs, Turaidas muzejrezervāts, Rasa un Raitis Šmiti, Andris Nelsons, dizaina birojs H2E, Gidons Krēmers un kamerorķestris Kremerata Baltica, režisors Alvis Hermanis, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rolands Kalniņš, Nora Ikstena, Imants Lancmanis, Elīna Garanča, Anna Laudere, Marina Rebeka, Gundega Laiviņa, platforma “Latvian Literature”, Pēteris Vasks, Anete Melece, Rundāles pils muzejs, kino un teātra režisors Viesturs Kairišs, izdevniecība “Liels un Mazs” un Latvijas Radio koris.

2 Replies to “Izcilības balva kultūrā: 2023. gada laureāti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.