Izdota grāmata “Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA”

Publicēts: | Atjaunots:


Izdota grāmata: "Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA"
Izdota grāmata: "Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA"

Starptautiskā mākslas nozares uzmanības centrā nonāk Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, kura krājumi ir kļuvuši par svarīgu daļu no prestižās izdevniecības “Scala Arts & Heritage Publishers Ltd” grāmatu sērijas “Direktora izvēle”. Šī sadarbība starp Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Londonas izdevniecību izceļ Latvijas kultūras mantojumu starptautiskā līmenī, piesaistot plašāku interesi un uzmanību.

Sērija “Direktora izvēle” ir pazīstama ar savu unikālo pieeju, iepazīstinot ar pasaules vadošo mākslas muzeju kolekcijām caur direktoru acīm. Direktori, tajā skaitā Daiga Upeniece no Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA, pārstāv savu institūciju, izvēloties un aprakstot 30 nozīmīgākos mākslas priekšmetus. Šāda pieeja nodrošina personisku un aizraujošu skatījumu uz mākslas darbu vēsturi un nozīmi.

Grāmata par Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA ir cieša sadarbība starp Latvijas un Lielbritānijas mākslas nozares pārstāvjiem. Tā aplūko 30 izcilus darbus no muzeja glezniecības, tēlniecības un sudraba kolekcijām, atspoguļojot Nīderlandes un Itālijas 16.–17. gadsimta, Francijas, Austrijas, Baltijas un Vācijas 19. gadsimta glezniecību, Itālijas 19. gadsimta tēlniecību, kā arī 20. gadsimta sākuma Meisenes manufaktūras porcelānu. Grāmata ir piemērs tam, kā muzeji var dalīties ar saviem krājumiem un stāstiem, padarot tos pieejamus plašākai auditorijai.

Projekta “Direktora izvēle” ietvaros līdz šim ir publicētas aptuveni 60 grāmatas, kas pārstāv tādus prestižus muzejus kā Londonas Nacionālā galerija, Dānijas Nacionālā galerija, Minhenes Jaunā un Vecā Pinakotēka, Vīnes Albertīna, Hāgas Mauritshuis, Polijas Nacionālais muzejs Varšavā, Frika kolekcija Ņujorkā, Bilbao Gugenheima muzejs, Singapūras Āzijas civilizāciju muzejs un citi.

Grāmatas “Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA”

Grāmata "Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA"
Grāmata “Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA”

Grāmatas “Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA” izveide ir atzinīgi jāvērtē, jo tā veicina Latvijas mākslas atpazīstamību starptautiskā mērogā. Tās publicēšana angļu valodā ar 80 lappusēm un 40 krāsu ilustrācijām ļauj lasītājiem no Eiropas, ASV un Kanādas iegūt dziļāku ieskatu Latvijas kultūras un mākslas bagātībā. Izdevums, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, ir pieejams Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē no 19. decembra.

2 Replies to “Izdota grāmata “Direktora izvēle: Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.