Kultūras ministrija aicina uz konkursu senioru medijpratības veicināšanai Latvijā

Publicēts: | Atjaunots:


Senioru medijpratība. DALL-E 3 veidots attēls. Panoramic shot of Riga's skyline as dawn breaks, showcasing the majestic Latvian architecture. The sky is bathed in gentle hues of pink and orange, creating a serene atmosphere. Digital motifs like Wi-Fi waves, play symbols, and info icons are seamlessly integrated into the buildings, representing media literacy. On the riverbank of the Daugava, a silhouette of an elderly man stands, focused on reading from his notepad, highlighting the importance of staying informed in today's digital age.
Senioru medijpratība. DALL-E 3 veidots attēls

Lai cīnītos pret dezinformācijas radītajiem izaicinājumiem un veicinātu kritisku pieeju mediju saturam, Kultūras ministrija ir izsludinājusi konkursu, kas veltīts senioru medijpratības stiprināšanai. Tas ir atbildes solis uz pētījumiem, kas parāda senioru neizpratni par uzticamas informācijas atšķiršanu no tendenciozās, un pieaugošo interesi par medijpratību šajā demogrāfiskajā grupā.

Kultūras ministrija (KM) aktīvi iesaistās dezinformācijas apkarošanā un medijpratības sekmēšanā. Konkurss senioru medijpratības veicināšanai ir izsludināts, lai mazinātu dezinformācijas radītos riskus un uzlabotu Latvijas senioru prasmes mediju lietošanā. Pētījums, kas veikts šā gada februārī, parāda, ka 17% senioru atzinuši, ka viņiem pietrūkst zināšanu par uzticamas informācijas atpazīšanu medijos, savukārt vēl 22% ir piedzīvojuši viltus ziņu ietekmi.

Senioru interese par medijpratību pieaug

Tomēr ir arī labas ziņas. Senioru interese par medijpratību pieaug. Ja 2017. gadā par medijpratību un kritiskās domāšanas jautājumiem bija ieinteresēti tikai 23% senioru, tad šogad šis skaitlis ir vairāk nekā divreiz pieaudzis, sasniedzot 53%.

Konkursa uzvarētājam būs jāorganizē medijpratību veicinošas aktivitātes senioriem:

  1. jāizstrādā un jāīsteno aktivitāšu plāns senioru medijpratības prasmju pilnveidošanai;
  2. jānodrošina vismaz 20 klātienes nodarbības senioru medijpratības veicināšanai, aptverot Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes reģionus, Rīgu un Rīgas reģionu;
  3. jāizveido un jāizplata informatīvi – izglītojošu materiālu ar praktiskiem padomiem, lai veicinātu senioru kritisku un atbildīgu attieksmi pret publiskajā telpā pieejamo informāciju.

Pretendentiem piedāvājumus konkursā jāiesniedz līdz š.g. 16. novembra plkst. 17:15, Dokumentu pārvaldības nodaļā, nogādājot tos klātienē vai nosūtot pa pastu – K.Valdemāra iela 11a, Rīga, LV-1364 (pasta zīmogs – 2023. gada 16. novembris), vai nosūtot elektroniski uz KM oficiālo elektronisko adresi vai e-pastu: pasts@km.gov.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

Informāciju par nolikumu un dalību konkursā var saņemt pa tālruni +371 26453523 vai iesniedzot rakstveida pieprasījumu, bet ne vēlāk kā 5 (piecas) dienas pirms pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām.

UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa

Paralēli šim konkursam, no 24. līdz 31. oktobrim notiks UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Tās mērķis ir sekmēt medijpratības un informācijpratības attīstību, kā arī uzlabot kritisko domāšanu šajos jautājumos.

Visbeidzot, KM arī informē par jauniešu medijpratības sekmēšanas aktivitātēm Latvijā. Projekts, ko KM īsteno sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Vidzemes Augstskolu, piedāvās medijpratības nodarbības 80 Latvijas skolās.

4 Replies to “Kultūras ministrija aicina uz konkursu senioru medijpratības veicināšanai Latvijā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.