“Labra nams”: Unikāla telpiska skaņas horeogrāfija Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Publicēts: | Atjaunots:


Labra nams - telpiskas skaņas horeogrāfijas izrāde. Foto: Aleksejs Beļeckis
Labra nams - telpiskas skaņas horeogrāfijas izrāde. Foto: Aleksejs Beļeckis

Paredzot jaunas mākslas formas popularizāciju, apvienība “IevaKrish” pie mūsu kultūras mantojuma – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja – piedāvā ne tikai izrādi, bet arī pilnīgi jaunu mākslas izpratni. “Labra nams”, kas ir radīts mākslinieku Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants rokās, sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani, veido aizraujošu klātienes mākslas darba pieredzi, kura pamatā ir skaņa.

Izrāde piedāvā tādu pieredzi, kurā apmeklētāji tiek vadīti cauri muzikālajam ceļojumam ar aizsietām acīm, paļaujoties vienīgi uz savu dzirdi. Īpašu dinamiku un noskaņojumu izrādei piešķir četri dejotāji, kas aprīkoti ar īpaši izstrādātiem elektroniskiem mūzikas instrumentiem, veidojot spēcīgu, telpisku skaņas ainavu. Šāda pieeja veicina unikālu dzirdes ceļojumu, kur katram skatītājam ir sava nejauši izvēlēta vieta.

Piešķirot lielāku nozīmi dzirdes sajūtai, “Labra nams” ir arī īpaši piemērots tiem, kam ir redzes traucējumi. Lai uzsvērtu šo iekļaujošo pieeju, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs pirms izrādes piedāvā ekskursijas neredzīgajiem un vājredzīgajiem.

British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča izsaka atzinību šim projektam, norādot uz tā svarīgo lomu mākslas un kultūras pasaulē, aicinot visus izbaudīt šo unikālo izrādi.

Apvienojot spēkus ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vidzemes plānošanas reģionu un British Council, “Labra nams” ir paredzēts sasniegt plašu mērķauditoriju Latvijā, sadarbojoties ar dažādiem festivāliem un kultūras centriem.

“Labra nams” ir ne tikai izrāde – tā ir aicina pievērst uzmanību svarīgajiem tematiem un veicināt dialogu mākslas un kultūras jomā, kur katram ir sava vieta un loma.

Labra nams - telpiskas skaņas horeogrāfijas izrāde. Foto: Aleksejs Beļeckis
Labra nams – telpiskas skaņas horeogrāfijas izrāde. Foto: Aleksejs Beļeckis.
  • Skaņas izrādes autori ir apvienība “IevaKrish”
  • Horeogrāfija un scenogrāfija – Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants
  • Sistēmas dizains – Pāvils Jurjāns
  • Vārdi – Marija Luīze Meļķe
  • Pieredzes konsultants – Katrīna Rudzīte
  • Izpilda – Emīlija Berga, Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Līva Nora Apšeniece, Krišjānis Sants
  • Producents – Tuvumi, Krišjānis Sants, Ģertrūde Upeniece
  • Viesizrāžu vadītāja – Anna Zagorska

“Labra nams” ir veidots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrElpa” finansiālo atbalstu. Izrādes viesizrāžu cikls Latvijā notiek ar British Council pārstāvniecības Latvijā, Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Biļetes uz izrādēm pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.