Labvakar, dāmas un kungi! – Latvijas Mākslas akadēmijas 75. karnevāls 2013. gadā

Publicēts:


Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls 2013

Jazz, blues & sexy shoes… tieši ar šādu gaisīgu un humora pilnu dzirksti Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz jau septiņdesmit piekto, leģendām apvīto karnevālu, kas Mākslas akadēmijā norisināsies š.g. 22. februārī.

Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls 2013

Džeza popularitātes laiks ir 1920. gadi – dumpinieku dekāde, kurā sirreālisms, dadaisms, trakulīgas dejas ir tikai daži no neskaitāmajiem piemēriem, kas raksturo šo laika posmu. Ideju eksplozija savienojumā ar finansiālu izaugsmi sniedza iespēju ļauties iztēles lidojumam, kas atspoguļojās bezrūpībā, dzīvespriekā un vēlmē nepakļauties, kas līdz mūsdienām saglabājies melnbaltā kino ierakstos. Karnevāls šogad uzmirdzēs visā savā krāsainajā būtībā, džeza vadmotīvā iekļaujot visdažādākās muzikālās parādības, īpašu uzsvaru liekot uz māksliniecisko kvalitāti un improvizāciju. Džezā vieta ir ne tikai meitenēm, bet arī drošsirdīgiem vīriešiem, azartiskiem dzīves spēlmaņiem, sirreālistu, dadaistu un citu modernistu darbu prototipiem, mēmo filmu zvaigznēm, Parīzes kabarē dāmām un Ņujorkas pašpuikām.

no klasiskās un akadēmiskās mūzikas līdz tehno un elektro mūzikas skaņām

Varam pačukstēt, ka šogad karnevāla viesus gaida plašs mūzikas klāsts – no klasiskās un akadēmiskās mūzikas skaņām ēkas pirmajā stāvā, līdz iespējai ceļot tehno un elektro mūzikas ritmos akadēmijas augstākajos stāvos. Pasākumā uzstāsies pašmāju džezmeņi Deniss Paškevičs ar projektu “Funk Terapy”, Sapņu komandas skaņu celiņa ierakstītāji, “Retro Limited”, “Very Cool People”, “Peach Rockets”, “Bunch of Gentlemen”, “The Coconuts”, “Pingvīnu Cirks” un daudzi citi. Uz radio ielas darbosies Rīga Radio ētera personības Eduards Beķeris, Roberts Gobziņš, Eduards Švāns, DJ Monsta un Rise, uz radio NABA skatuves kāps burvīgās SKAzka, kā arī J. Vanadziņa projekts “Mozambika”, “Treeeye”, blūzroka projekts “GUD”, “S&T Syndicate”, “VairākKaunaNav” un citi. Skatītājus priecēs “Soul Tap” dejotājas, un 20. gadsimta sākuma noskaņas papildinās mēmais kino klaviermūzikas improvizāciju pavadījumā.

Par elektro mūzikas daudzveidību rūpēsies pazīstamākie Latvijas diskžokeji: AG, Raitis, NGC-5128, Nikotins, MR.ZIVS, M45, ARNO, SAIRAM un daudzi citi DJ.

būs iespējams aplūkot vairākas jauno mākslinieku izstādes

Sagaida ne tikai muzikāli pārsteigumi, bet, kā vienmēr, karnevāla unikalitāti pastiprinās estētiski augstvērtīgas dekorācijas, kuras speciāli pasākumam radīs Mākslas akadēmijas studenti. Papildus tam būs iespējams aplūkot vairākas jauno mākslinieku izstādes, un tie, kam pavisam nemierīgs prāts, varēs maldīties Dalī Peintbola dārzā un paši radīt mākslas darbu, par kuru, domājams, dižais meistars būtu sajūsmā.

Karnevāla viesi aicināti apgūt čarlstona un citu jaunmodīgu deju soļus un, pošoties karnevālam, atcerēties, ka oriģinālāko tērpu autoriem būs iespēja iegūt “Tallink” dāvanu karti ceļojumam 200 LVL vērtībā. Februāra otrajā nedēļā sāksies biļešu iepriekšpārdošana un paredzētas arī īpašas akcijas karnevāla Facebook lapas un Twitter konta (@karnevals) sekotājiem.

Jāuzsver šī gada jauninājums – citu augstskolu studentiem, uzrādot studenta apliecību, biļetes būs iespējams iegādāties, samaksājot 6 LVL. Pārējās cenas nemainīgas – LMA studentiem biļetes cena 5 LVL, iepriekšpārdošanā 7 LVL un pasākuma dienā 10 LVL.

Karnevāls norisināsies 2013. gada 22. februārī no plkst. 20.00 līdz 06.00. Ieeja no plkst. 19.00.

Šogad karnevāls, džentelmenis labākajos gados, atskatās uz savām trakulīgajām jaunības dienām un vēlas par laikiem, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas, pastāstīt arī jums. Dāmas un kungi, ļausimies mākslas burvībai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.