Iespēja noskatīties laikmetīgās dejas izrādes starptautiskās Baltijas Dejas platformas ietvaros

Publicēts: | Atjaunots:


Dovids Strimaišs (Dovydas Strimaitis). "A Duet" publicitātes foto.
Dovids Strimaišs (Dovydas Strimaitis). "A Duet" publicitātes foto.

Baltijas Dejas platforma, kas šogad pirmoreiz tiek rīkota Latvijā, ir ievērojams kultūras notikums, kas pulcē laikmetīgās dejas māksliniekus un profesionāļus no visas pasaules. Notikums, kas notiek no 9. līdz 11. februārim Rīgā, ir kļuvis par nozīmīgu sanākšanas vietu dejas māksliniekiem no trijām Baltijas valstīm, kā arī vairāk nekā 23 citām pasaules valstīm, kopumā pulcējot vairāk nekā 100 viesus. Platformas mērķis ir veicināt Baltijas laikmetīgās dejas popularizēšanu, radīt jaunas iespējas māksliniekiem un dejas profesionāļiem, kā arī stiprināt vietējo un starptautisko sakaru tīklu.

Platformas norisi atbalsta vairākas prestižas organizācijas, tostarp Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Baltijas Kultūras fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma “Kultūra”.

Baltijas Dejas platforma ir ne tikai profesionāļu tikšanās vieta, bet arī iespēja plašākai sabiedrībai iepazīt laikmetīgās dejas mākslu. Lai gan lielākā daļa pasākumu ir paredzēti tikai reģistrētiem viesiem, vairākas izrādes H2O 6 kvartālā ir pieejamas visiem interesentiem. Šīs izrādes sniedz unikālu iespēju klātienē piedzīvot laikmetīgās dejas izrādes, kas ir svarīgs kultūras piedāvājums Rīgas kultūras dzīvē.

Yet Another day in Paradise. Lukas Karvelis.
Yet Another day in Paradise. Lukas Karvelis.

Starptautiska žūrija, kurā darbojās eksperti no Polijas, Portugāles, Somijas, Lielbritānijas un Ungārijas, ir atlasījusi izrādes un māksliniekus no 77 Baltijas valstīs dzīvojošo mākslinieku iesniegtajiem pieteikumiem. Žūrijas izvēle atspoguļo Baltijas laikmetīgās dejas ainas daudzveidību un norāda uz iesniegto darbu augsto kvalitāti, gan konceptuālajā, gan tehniskajā ziņā. Šī atlase apliecina, ka laikmetīgā deja ir spēcīgs mākslas veids, kas spēj veidot dialogu par sabiedrībā aktuālām tēmām un pārsniegt skatuves robežas.

Papildus oficiālajai programmai, 8. un 12. februārī Rīgā notiks arī citas Latvijas dejotāju un horeogrāfu izrādes, piedāvājot vēl vairāk iespēju iepazīt laikmetīgās dejas mākslu. Biļetes uz šīm izrādēm ir pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un tīmekļa vietnē balticdance.org, kas nodrošina vieglu piekļuvi šim kultūras piedāvājumam.

Izrādes plašākai sabiedrībai

  • 9. februārī pl. 17.00 lietuviešu mākslinieku Dovida Strimaiša (Dovydas Strimaitis) laikmetīgās dejas izrādi “A Duet”,
  • 10. februārī pl. 19.00 Lukasa Karveļa (Lukas Karvelis) izrādi “Yet Another Day in Paradise”
  • un 11. februārī pl. 18.00 Gretes Šmitaites (Grėtė Šmitaitė) izrādi “Cracks” un pl. 19.00, kā arī igauņu mākslinieču Hannas Kritenas Tangso (Hanna Kritten Tangsoo) un Sigridas Savi (Sigrid Savi) laikmetīgās dejas izrādi “Cowbody. Oh Wow, It’s You!”.

2 Replies to “Iespēja noskatīties laikmetīgās dejas izrādes starptautiskās Baltijas Dejas platformas ietvaros

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.