Latvijas Mākslas akadēmijas 74. karnevāls LEĻĻU RŪPNĪCĀ


LMA Karnevāls 2011

Strauji tuvojas piektdiena, 17. februāris, kad notiks ikgadējais Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls – viena no leģendārākajām un tradīcijām bagātākajām masku ballēm Latvijā. Šogad karnevāls, par kura vadmotīvu izvēlēta tēma “Leļļu rūpnīcā”, noritēs jau 74. reizi. Vakara viesi, kuru vidū allaž kuplā skaitā ir arī Mākslas akadēmijas studenti un pasniedzēji, aicināti radoši izpausties savos tērpos un pieskaņot tos vakara devīzei.

LMA Karnevāls 2011

Karnevāla noskaņām iesildīties var sekojot līdzi Radio SWH, kur nedēļā no 13. līdz 17. februārim katru dienu viesojas mākslinieki no Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu vidus. Mākslinieki radio ēterā stāsta gan par savu radošo darbu, gan dalās labākajos stāstos par saviem piedzīvojumiem Mākslas akadēmijas karnevālos. Vienlaikus mākslinieku ciemošanās radio ir kā interaktīvas performances, jo katrs mākslinieks uz vietas studijā piedalās gleznas tapšanā, savukārt radio klausītājiem ir iespēja studijā esošajiem māksliniekiem sniegt norādes par to, kas mākslas darbā būtu atspoguļojams.

Pašā karnevāla naktī Latvijas Mākslas akadēmija pārtaps par leļļu rūpnīcu – maģisku un brīnumu pilnu pasauli, kur var notikt viss neiespējamais. Cauru nakti rūpnīcā strādās vairāk nekā četrdesmit dīdžeji, ar dzīvo mūziku uzstāsies visdažādāko stilu grupas, būs apskatāmi teatrāli priekšnesumi, “Baltic Shorts” īsfilmas un mākslinieku darbi. Krāšņās atmosfēras radīšanā neiztikt arī bez savdabīgām Mākslas akadēmijas studentu veidotām dekorācijām, kas pašas par sevi ir neatkārtojami mākslas darbi.

Uz karnevāla lielās skatuves pozitīvu emociju lādiņus ražos leģendārā latviešu grupa “Pērkons”. Rūpnīcā mītošās lelles un rotaļlietas atdzīvinās blūza grupa “Latvian Blues Band”, kā arī jaunās grupas, kas jau paguvušas iemantot publikas atzinību – “Čehols”, “Sus dungo” un “Samba de Riga”. Uz skatuves kāps arī Kombuļu Inese un apmeklētājus gaidīs daudz pārsteidzošu un aizraujošu notikumu, tostarp labāko karnevāla tērpu apbalvošanas ceremonija.

Radio SWH skatuvē pazīstamie radio dīdžeji Ufo, Normunds Rutulis, Artis Dvarionas un Little Freddy rūpēsies par neaizmirstamas diskotēkas radīšanu. Būs arī muzikāls pārsteigums, izmantojot īpašus instrumentus, kā arī interaktīva TV vīdžejošanas performance. Skatuves teritorijā būs apskatāms arī panno, kas veidots no gleznām, kas tapušas nedēļas garumā Radio SWH studijā. Autoru vidū – Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors prof. Kristaps Zariņš, gleznotājs Andris Vītoliņš, mākslinieks un Akadēmijas profesors Aigars Bikše un citi.

Tikmēr “Give and Get” festivāla organizatori pasākumā piedalīsies ar “Bērnības naivuma istabu”, aicinot apmeklētājus atcerēties saulaino bērnību un pakavēties atmiņās, spēlējot spēles un rotaļājoties. Savukārt mazajā amfiteātrī Leļļu teātra aktieri demonstrēs dažādus priekšnesumus un piedāvās klātesošajiem izmēģināt roku skicēšanā. Stafeti no Leļļu teātra pārņems akta skicēšanas darbnīca, kurā visi klātesošie varēs pierādīt savas prasmes zīmēšanā. Papīrs un zīmuļi – nodrošināti.

Karnevālā enerģijas uzlādi veiks “Red Bull Stage”, kur uzstāsies importa un eksporta deju mūzikas eksperti – DJ Nitro no Beļģijas, DJ Quest no Igaunijas – vienīgais DJ no Baltijas valstīm, kurš piedalījies pazīstamajā “Red Bull Music Academy”, kā arī Kaspars Bindemanis, Toms Grēviņš un citi. Muzikālo ainu papildinās pieci rūpniecības cehi, kuru programmu veidos vairākas DJ apvienības: Dubstep.lv, Sturmbloks, Rasols, BM production un 808.lv. Cienītājiem būs pieejama arī alternatīvā roka skatuve, kur neformālā un bohēmiskā gaisotnē uzstāsies grupas “Parara” un “Bērnības milicija”. Brīvo atmosfēru papildinās mini skeita rampa, kas atradīsies turpat blakus.

Klātesošajiem viesiem būs arī izdevība aplūkot īpaši karnevāla vakaram izveidotu izstādi, kurā būs eksponēti Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju darbi. Laika posmā līdz pusnaktij apmeklētāji būs aicināti balsot par sev tīkamākajiem mākslas darbiem, kā rezultātā taps zināma skatītāju simpātija. Balsojuma uzvarētājs saņems iespēju ar “Tallink” atbalstu doties ceļojumā uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu.

LMA karnevāls LEĻĻU RŪPNĪCĀ 2012.02.13.programma

One Reply to “Latvijas Mākslas akadēmijas 74. karnevāls LEĻĻU RŪPNĪCĀ”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.