Liepājas okupācijas muzejs no 20. janvāra līdz 10. martam piedāvā unikālu iespēju iepazīt vienu no nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas jaunākajā vēsturē – 1991. gada barikādes. Izstāde “Liepājnieki 1991. gada janvāra barikādēs” ir veltīta tiem drosmīgajiem cilvēkiem, kuri stājās pretī padomju karaspēkam, aizstāvot Latvijas neatkarību.
Izstādes pamatā ir fotogrāfijas, kas atspoguļo dramatiskos un aizraujošos notikumus gan Liepājā, gan Rīgā, liecinot par liepājnieku un citu Latvijas iedzīvotāju vienotību un neatlaidību cīņā par valsts brīvību. Šīs fotogrāfijas ir spēcīgs liecinieks tam, kā vienkārši cilvēki ar savu drosmi, izlēmību un patriotiskumu spēja pretoties lielai militārai varai.
Notikumi, kas aizsākās pēc traģiskajiem 13. janvāra notikumiem Viļņā, kur Padomju Savienības militārās spēki uzbruka Viļņas televīzijas tornim, Latvijā izraisīja plašu tautas pretošanās kustību. Liepājā, reaģējot uz notikumiem Lietuvā un aizsākoties barikāžu būvēšanai Rīgā, tautas fronte organizēja vairākus autobusus, kas devās uz Rīgu, lai pievienotos cīņai par brīvību.
Izstādē skatāmas arī dzejnieka Olafa Gūtmaņa atmiņas, kas raksturo tolaik valdošās sajūtas un notikumus Liepājā. Viņa vārdi atspoguļo ne tikai barikāžu būvēšanas tehniku un stratēģiju, bet arī tā laika cilvēku solidaritāti, ziedošanu un gatavību aizstāvēt savas valsts neatkarību.
Šī izstāde ir ne tikai pagātnes notikumu atceres vieta, bet arī spēcīgs atgādinājums par to, kā tautas vienotība un apņēmība var paveikt brīnumus pat šķietami neiespējamos apstākļos. Tā ir goda zīme katrai paaudzei, kas vēlējās un joprojām vēlas redzēt Latviju brīvu un neatkarīgu.
Apmeklējums izstādē ir iespējams līdz 10. martam, dodoties uz Liepājas okupācijas muzeju, kas atrodas K. Ukstiņa ielā 7/9. Tā ir izcila iespēja gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem iepazīt svarīgu Latvijas vēstures lappusi un godināt tos, kuri cīnījās par mūsu valsts brīvību.
Publicēts arī: https://facebook.com/58239783999_641432214774915
Publicēts arī: https://toot.lv/users/eart/statuses/111849251559142811