Lietuvieša grafiku izstāde “Breaking out” Rīgā


Andrius Seselska Breaking out afiša
Andrius Seselska Breaking out afiša

7. jūlijā plkst. 18.00 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Jaunielā 29a, Vecrīgā tiks atklāta Lietuvas mākslinieka Andriusa Seselska grafiku izstāde “Breaking out” (izlaušanās). Izstādes atklāšanas pasākumā- tikšanās un sarunas ar pašu mākslinieku.

Andrius Seselska Breaking out afiša
Andrius Seselska Breaking out afiša

Mākslinieks ANDRIUS SESELSKAS dzimis un uzaudzis Lietuvas teiksmainajā piejūras pilsētā Kretingā, studējis Šauļu universitātē, dzīvo un strādā Kelmē.

Par ilustracijām grāmatai “Viļņas pilsētas leģendas” ieguvis Lietuvas kultūras institūta (IBBY Lithuanian) galveno balvu.

Lai atvērtu durvis uz simboliem apvīto, teiksmaino tēlu pasauli, Andriusam ir vajadzīgs tikai melns zīmulis un balta papīra lapa. Viņu aizrauj un iedvesmo vēsture leģendas, neparasti simboli, noslēpumos tīti senatnes notikumi, sapņi un vīzijas par dzīvi kādā paralēlā telpā un laikā. Viņa darbos, šķiet, katra sīkākā puteklīša dvēsele atstaro tālo zvaigžņu noslēpumaino skanējumu.

Šī gada sākumā Andrius Seselskas uzņemts Lietuvas mākslinieku savienībā un turpinot uzsākto izstāžu ciklu sešās lielākajās Lietuvas pilsētās, mākslinieks spēris soli pāri savas dzimtenes robežām. Pirmā ārvalstu izstāde notiek Latvijā, Rīgā, Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”.

Izstāde apskatāma no 8. jūlija līdz 30. jūlijam, katru dienu no plkst. 11.00-17.00

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.