Melo-M iegūst 3. vietu TEREM CROSSOVER COMPETITION konkursā Sanktpēterburgā

Publicēts:


Melo-M ar balvu no Sanktpēterburgas festivāla Terem Crossover Competition

Čellu trio “Melo–M” svētdien, 28. martā, 73 mūzikas kolektīvu konkurencē ieguva godpilno trešo vietu un bronzas medaļu pirmajā starptautiskajā izpildītāju festivālā “Terem Crossover Competition”, kas no 24. līdz 28. martam norisinājās Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā.

Melo-M ar balvu no Sanktpēterburgas festivāla Terem Crossover Competition

Konkursa finālā pirmo vietu ieguva grupa “Hide–Hide” no Japānas, bet otrajā vietā ierindojās ansamblis “Only Jazz” no Vācijas.

“Iegūtā trešā vieta pārspēja mūsu cerības, jo šis konkurss ir mūsu žanra pasaules čempionāts, turklāt nācās mēroties spēkiem ar vairāk kā 70 ansambļiem no visas pasaules. Visi konkurenti bija akadēmiski izglītoti mūziķi ar lielu pieredzi un labi pazīstami savās valstīs,” vēsta “Melo–M” mūziķi.

Konkurss “Terem Crossover Competition” noritēja trīs kārtās. Pirmajā konkursa žūrija no vairākiem simtiem pieteikumu dalībai otrajā kārtā izvirzīja 73 kolektīvus. Pēc otrās kārtas koncertiem, kas notika pagājušajā nedēļā, piektdien, 26. martā, žūrija izvirzīja 12 finālistus. Savukārt 27. martā notikušajā finālā tika noskaidroti uzvarētāji.

Konkursa pusfinālā “Melo–M” atskaņoja grupas mākslinieciskā vadītāja Kārļa Auzāna komponētos skaņdarbus, bet finālā uzstājās ar variācijām par Pētera Čaikovska un Volfganga Amadeja Mocarta tēmām, savā priekšnesumā iekļaujot arī amerikāņu kantrī un krievu tautas mūzikas elementus.

Dalība konkursā “Melo–M” devusi ne vien pieredzi, bet arī izaugsmes iespējas nākotnē. Par “Melo–M” koncertu rīkošanas iespējām interesējušies vairāku valstu pārstāvji.

“Terem Crossover Competition” žūrijā darbojās Krievijas kvarteta “Terem” mūziķi, producents Tomas Brūmans no Lielbritānijas, klarnetists Giora Feidmans no Izraēlas, akordeonists Jasuhira Kobaši no Japānas, komponists Hugo de Kursons un producents Joriks Benuā no Francijas, kompānijas “Universal Music Austria” vadītājs Lešeks Lukass Barvinskis, Krievijas džeza saksofonists Igors Butmans, komponists, Hārvardas universitātes pasniedzējs Dmitrijs Janovs – Jankovskis un Krievijas pianists Andrejs Kondakovs.

Konkursā pavisam piedalījās 73 mūzikas kolektīvi no ASV, Brazīlijas, Taizemes, Japānas, Turcijas, Itālijas, Francijas, Čehijas, Vācijas, Austrijas, Ungārijas, Serbijas, Igaunijas, Somijas, Dānijas, Ukrainas, Moldovas, Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas.

Konkursu rīkoja Krievijas kvartets “Terem”. Koncerti notika Sanktpēterburgas valsts Akadēmiskajā kapelā.

Viesojoties Sanktpēterburgā “Melo–M” sniedza atklātu bezmaksas koncertu grāmatu centrā “Bukoved na Vosstanije”, kā arī Latvijas konsulāta Sanktpēterburgā rīkotā pieņemšanā.

Konkursā atskaņoto programmu Latvijā būs iespēja dzirdēt vēl četros “Melo–M” pavasara turnejas koncertos. Tie notiks 7. aprīlī Daugavpilī, 9. aprīlī Dobelē, 11. aprīlī Saulkrastos un 14. aprīlī Ogrē.

Gada otrajā pusē “Melo–M” koncertēs vairākās Eiropas valstīs – Vācijā, Norvēģijā, Nīderlandē un citviet.

“Melo–M” izsaka īpašu pateicību aviokompānijai “AirBaltic” un Latvijas Republikas konsulātam Sanktpēterburgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.