Mēs bijām div’ māsiņas – latviešu un lietuviešu sadraudzības koncerts ar tautas dejām

Publicēts: | Atjaunots:


Rīgas Stradiņa universitātes deju ansamblis "Ačkups". 2022. Publicitātes foto.
Rīgas Stradiņa universitātes deju ansamblis "Ačkups". 2022. Publicitātes foto.

Rīgas Stradiņa universitātes deju ansamblis “Ačkups” aicina uz sadraudzības koncertu “Mēs bijām div’ māsiņas”

Sestdien, 27. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā, norisināsies īpašs notikums, kas vienos Latvijas un Lietuvas tautas mākslas cienītājus — sadraudzības koncerts “Mēs bijām div’ māsiņas”. Šis koncerts solās būt aizraujošs muzikāls un deju notikums, kurā piedalīsies gan vietējie, gan ārvalstu mākslinieki.

Sadraudzības koncertu "Mēs bijām div’ māsiņas" 2024.
Sadraudzības koncertu “Mēs bijām div’ māsiņas” 2024.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies mūsu viesi no Lietuvas — Viļņas Universitātes Dziesmu un deju ansamblis, kas ir zināms kā vecākais šāda veida ansamblis Lietuvā. Viņu priekšnesums ietvers plašu repertuāru, sākot no autentiskām tautasdziesmām līdz aranžētām deju kompozīcijām, kas atspoguļo cilvēka dzīves ritmu un tradīcijas jaunā un oriģinālā veidā. Vairāk nekā simts mākslinieku — dejotāju, dziedātāju un mūziķu — ar savu sniegumu iepazīstinās latviešu skatītājus ar lietuvisko tautas mākslas šarmu un dzīvesprieku.

Otrā daļa piedāvās kaut ko ļoti tuvu mūsu sirdīm — latvisko skatuvisko tautas deju. Koncerta organizators, Tautas deju ansamblis “Ačkups”, parādīs savu unikālo stilu, dejojot gan jaunākas, gan arī plaši iemīļotas dejas. Šis ansamblis šogad aicināja uz skatuves savus ilggadējos draugus un kolēģus, tostarp VPDK “Ačkups” — grupu, kas izveidojusies no ansambļa bijušajiem dalībniekiem, kā arī DA “Austris” un TDA “Dzintariņš”, kas šogad atzīmē savu 70. jubileju.

Sadraudzības koncertā “Mēs bijām div’ māsiņas” mēs kopā atgriezīsimies pie mūsu etniskajām saknēm, iepīsimies kopīgā baltu tautu pīnē un izbaudīsim kultūras bagātību, ko piedāvā dejas un tradīcijas, kas turpinās stiprināt draudzību starp divām tautām.

Biļetes uz koncertu iepriekš pārdošana pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā – bilesuparadize.lv/lv/event/139274

One Reply to “Mēs bijām div’ māsiņas – latviešu un lietuviešu sadraudzības koncerts ar tautas dejām”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.