No Rakstnieku savienības izslēdz vairākus pazīstamus literātus


Rīga, 11.nov., LETA. Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) no savām rindām izslēgusi vairākus pazīstamus literātus, kuri vairāk nekā piecus gadus nav maksājuši biedra naudas.

Kā liecina ieraksts LRS mājaslapā, no savienības rindām izslēgti Nora Ikstena, Lelde Stumbre, Andra Neiburga, Marina Kosteņecka, Ļubova Alfjorova, Daina Avotiņa, Ināra Cedriņa, Aleksandrs Čerevčenko, Rolfs Ekmanis, Aivars Freimanis, Ilze Kačevska, Tamāra Liseka, Andrejs Ļevkins, Milēna Makarova, Rūta Mežavilka, Aivars Ozoliņš, Antons Stankevičs un Aina Vāvere.

Kopumā LRS biedru naudas parāds par iepriekšējiem gadiem veidojot 2 095 latus.

“Mani izslēdza no Latvijas Rakstnieku savienības par 30 latu biedra naudas parādu – par 30 grašiem Bībeles izpratnē,” tā savu izslēgšanu aģentūrai LETA komentēja rakstniece Marina Kosteņecka.

Kosteņecka pastāstīja, ka paziņojumu par savu izslēgšanu no LRS saņēmusi jau oktobrī, bet nevēlējusies nevienam to teikt, jo draugi bija teikuši, ka viņu, krievu rakstnieci, izmetīs, tikko viņa latviešiem vairs nebūs vajadzīga. “Sak, moris savu darbu padarījis, moris var iet.”

“Tagad redzu, ka esmu izmesta no LRS “labā kompānijā” – kopā ar Noru Ikstenu, Andru Neiburgu un citiem populāriem rakstniekiem,” teica Kosteņecka.

Savukārt rakstniece Nora Ikstena sarunā ar aģentūru LETA pauda sašutumu ne tikai par savu izslēgšanu, bet arī par LRS attieksmi pret Kosteņecku. “Rakstnieku savienībai vajadzētu pašai piešķirt līdzekļus tik cienījamam cilvēkam kā Kosteņecka, nevis viņu sodīt par biedra naudas nesamaksāšanu,” uzskata Ikstena.

Ikstena pastāstīja, ka patlaban pastāvīgi nedzīvo Latvijā. Ja LRS viņai būtu atgādinājusi par biedra naudas parādu, tas tiktu samaksāts, bet uzreiz ticis atsūtīts paziņojums par izslēgšanu.

Ikstena teica, ka viņu un daudzus citus rakstniekus šokējusi LRS attieksme pret saviem biedriem, kurus organizācija ne apsveikusi jubilejā, ne spējusi pienācīgi pavadīt pēdējā gaitā. Piemēram, Māra Svīre izstājusies no LRS, jo šī organizācija ir ignorējusi viņas dzīvesbiedra Vladimira Kaijaka jubileju, bet par Pētera Brūvera izvadīšanu pēdējā gaitā nācās parūpēties viņa draugiem.

“Šī organizācija ir sevi izsmēlusi, tās darbība kļuvusi absurda,” teica Ikstena.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.