No šodienas sākas Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfu diplomizrāžu skates


LKA Diplomdarbi horeografijā 2015

No 11. līdz 15. jūnijam dažādās norises vietās notiek Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfu diplomizrāžu skate. Tās ietvaros deviņpadsmit topošie laikmetīgās dejas horeogrāfi piedāvās katrs savu laikmetīgās dejas izrādi, tādējādi apliecinot spēju patstāvīgi realizēt māksliniecisko vīziju un iestudēt izrādi. Programmas ietvaros skatāma arī viena dejas filma.

Jauno horeogrāfu izrādes Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Zirgu pastā, E. Smiļģa Teātra muzejā un Ģertrūdes ielas teātrī varēs apmeklēt ikviens interesents.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Ieeja uz LNO Jaunās zāles izrādēm – par ziedojumiem.

LKA Diplomdarbi horeografijā 2015

Programma

Anete Tambaka “Unknown Artist – Track 9”

Izrāde vēsta par deviņiem jauniešiem, kuri savulaik mācījušies LKA Laikmetīgās dejas horeogrāfu kursā, bet dažādu apstākļu un iemeslu dēļ studijas pārtraukuši. Vai pamest iesākto ir drosmīgs solis, vai tomēr – bēgšana no izaicinājuma? Viņi satiekas šajā daļēji dokumentālajā izrādē, lai dalītos savā pieredzē, sapņos, atmiņās un viedokļos.

11. jūnijā 18.30, Latvijas Kultūras akadēmija

Alise Putniņa “Route 9”

Atrodiet līdzsvaru savā ķermenī, apzināti ieelpojiet dzīvības enerģiju un sajūtiet, kā kopā ar ieelpu, dzīvība ieplūst katrā jūsu šūnā. Dziļi izelpojiet caur sirds centru un ļaujieties nebeidzamai brīvības reibuma garšai. Izelpojiet mīlestību, pateicību vai labvēlību – izvēlieties to, kas tieši šobrīd jūs uzrunā. Atkārtojot šo procedūru ik dienu, jūs liksiet sinoptiķiem arvien biežāk kļūdīties sliktu laikapstākļu prognozēšanā.

11. jūnijā 20.00, Ģertrūdes ielas teātris

Anne-Birthe Nord “Sway”

Izrāde “Sway” pēta dejas un vizuālās mākslas mijiedarbību. Papīrs, kas tiek izmantots gan kostīmos, gan kā materiāls izrādes norisēs, ir kā tilts starp šīm abām pasaulēm, jo tā elastīgums un trauslums ļauj tam kā svārstam “šūpoties”, veidojot pārejas no dejas vizuālajā mākslā un atpakaļ.

11. jūnijā 21.00, Zirgu pasts

Jānis Putniņš “Par viņu”

Vai ‘sievietes’ ir universāli definējams objekts? Horeogrāfa skatījums uz dzimumu un dzimti mūsdienu izpratnē – jēdzienu “es” un “mēs” iztirzājums.

12. jūnijā 19.30, LNO Jaunā zāle

Ivars Broničs “Kods”

Izrādes iedvesmas avots ir japāņu rakstnieka Haruki Murakami romāns “Skarbā brīnumzeme un Pasaules gals”. Pusstundu garā izrāde pēta, kā vairākas identitātes spēj sadzīvot vienā cilvēkā.

12. jūnijā 20.00, LNO Jaunā zāle

Rūta Pūce “Simts vientulības”

Vientulība ir piepildīta ar saldu cukurvati, klusiem čukstiem un nedaudz arī ar skudrām. Var izlikties, ka tā neeksistē, neskatīties uz to un pat aizmirst par to. Tikmēr skudras apēdīs cukurvati, čuksti izdzisīs un nepaliks pāri vairs nekā no tā, kas liek palikt šeit un priecāties.

12. jūnijā 21.30, Zirgu pasts

Maija Tjurapina “Viens-divi-daudz”

“Viens – divi – daudz” ir par mums visiem. Par vēlmi būt kopā un dalīšanos ar citiem, tajā pat laikā saglabājot vēlmi būt īpašiem un nezaudēt savu individualitāti. Par dabu un prātu. Par tīklu, kas vieno mūs visus, un par varu, kas izceļ dažus. Par skaisto un muļķīgo.

12. jūnijā 22.15, Zirgu pasts

Sandra Lapiņa “Ekskursija”

Tu vari būt apceļojis visu pasauli, bet mēs tevi aizvedīsim tur, kur tu vēl nekad neesi bijis. Mēs burtiski dosimies ekskursijā ar autobusu, kurā notiks izrādes pirmā daļa. Un tad nokļūsim vietā, no kuras sāksies ceļojums mūsos pašos ar iespēju apskatīt unikālus, mūžsenus eksponātus, kurus ikdienā izliekamies neredzam.

13. jūnijā 15.00 izbraukšana no Elkor Plaza (kopējais garums ~ 2h)

Agate Cukura “Andele”

Izrādē pētīts aktuāls mūsdienu fenomens ‘šopaholisms’ jeb pārmērīga tieksme iepirkties, kas aizstāj kādas citas neapmierinātas vajadzības. Īslaicīgs mierinājums un patieso vajadzību kompensēšana ar iepirkšanos pēcāk rada vainas apziņu un vilšanos, kuru atkal tiecamies remdēt kādā veikalā. Vai tas ir nebeidzams cikls?

13. jūnijā 18.00, Zirgu pasts

Karīna Lapšina “Skaitām līdz 100′ – lai nomierinātos”

Četru cilvēku ikdienas skrējiens piepeši apstājas liftā – šaurā telpā starp četrām sienām, no kurām ir viena izeja, patiesībā – bezizeja.

13. jūnijā 19.00, Zirgu pasts

Rūdolfs Gediņš “Para-doxa jeb pasaka jauktā secībā”

No bērnības mums tiek mācīts, ka paradokss ir ārpuskārtas parādība un nestandarta situācija, bet patiesībā tas ir liela daļa no ikdienas. Cilvēks ir nenogurstoša pretrunu, māņu un paradoksu rūpnīca, kas pusi no laika pavada, izdomājot sev principus, bet otru pusi – meklējot ceļus tiem apkārt. Esam sociāli lopiņi, paši to zinām, bet neatzīstam.

13. jūnijā 21.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Ģirts Bisenieks “48 Hours Before”

Gatavojoties šai dejas izrādei, pieci jaunieši – dejotāji – uzrakstīja pirmsnāves vēstules. Tas bija mēģinājums atbildēt uz jautājumu, kuru iespējams uzdot tikai tad, kad apzināti sasniegtas ceļa beigas. Kas mums katram ir izšķirošais elements, kas var novest līdz lūzuma punktam? Vai ceļa beigas ir atrisinājums vai tomēr – nē? Atbildi mēģinās sniegt paši vēstuļu autori.

13. jūnijā 22.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Eva Kronberga “ANANDA”

Tev būs pacelties augstāk. Tev būs mērķis. Tev būs sava virsotne. Tev būs nesatricināms pamats. Tev būs mīlestība. “Uz priekšu, sirdis!”

14. jūnijā 18.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Anna Novikova “Take Me As a Present”

Ar savu valodu varu rīkoties, kā vēlos, bet ne ar savu ķermeni. To, ko spēju noslēpt ar valodu, atklāj mans ķermenis. Es spēju tīši aizturēt vēstījumu, bet ne balsi. Jo manā balsī, lai ko tā teiktu, citi saklausīs, ka kaut kas ar mani nav kārtībā. Nolaidības dēļ esmu mele, nevis aktrise. Mans ķermenis ir spītīgs bērns, mana valoda ir ļoti civilizēts pieaugušais (iedvesmojoties no Rolāna Barta).

14. jūnijā 19.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Anastasija Lonšakova “Pazaudēto soļu vieta”

Stāsts par īpašu Starptelpu, kurā es atrodos jau trīs gadus. Tajā satiekas manis pašas un citu izdomātās robežas. Bet kas vispār ir robeža?

14. jūnijā 20.30, Zirgu pasts

Rūta Ronja Pakalne “Dance Tranzit” (filma)

Filma “Dance Tranzit” stāsta par radošo iedvesmu un kustības meklējumiem ārpus ierastās vides un ļauj paraudzīties uz mācīšanās procesu jaunā, neierastā veidā. Filmas darbība risinās LKA laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentu rezidencē Krimā, kurp Olga Žitluhina kopā ar saviem studentiem regulāri devusies desmit gadus.

14. jūnijā 21.00, Zirgu pasts

Taisija Frolova “Trīs grācijas”

Izrāde piedāvā jaunu trīs grāciju redzējumu, kas balstīts šo mitoloģisko dieviešu daudzpusīgās dabas un gadsimtu gaitā uzslāņoto tēlu un nozīmju pētījumā. Trīs dejotājas atklāj haritas kustību un graciozitātes vai, tieši otrādi, nekustīguma potenciālu.

15. jūnijā 19.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Mārtiņš Sprūds “Putnu cilvēks”

Smeļoties iedvesmu Džeimsa Džoisa romānā “Mākslinieka portrets jaunībā”, izrāde apvieno improvizāciju dejā, dzejā un krāsās. Deja un intuitīvā gleznošana rada mirklīgu mākslinieka pasaules skatījumu.

15. jūnijā 20.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Agate Bankava “Rauts”

Sociāls pienākums. Stratēģisks lēmums. Brīdis ārpus pienākumiem. Kad nav jābūt nekur citur. Aizmirstas raizes un nedienas. Nav ne garlaicīgi, ne grūti, ne kādā citā veidā pelēki. Vienkārši bauda. Šādi vakari ir negulēšanas vērti. Tie ir MANI cilvēki.

15. jūnijā 21.00, E. Smiļģa Teātra muzejs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.