Alunāna ielas svētki (+konkurss)

Jura Alunana ielas zīme
Jura Alunana ielas zīme

Jau otro gadu 13. maijā, Jura Alunāna dzimšanas dienā, Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) kopā ar domubiedriem aicina svinēt valodu Valsts valodas dienā.

Šogad konkursā Svētki Alunāna ielā RMM īpaši aicina piedalīties dalībniekus no apdzīvotajām vietām, kurās ir kāds Alunāna vārdā nosaukts objekts, piemēram, iela – tādas ir Kuldīgā, Madonā, Jūrmalā, Rīgā un Ogrē.

Konkursa uzdevumi:

  • klasei, draugu bariņam vai grupas biedriem jānofotografējas tā, lai būtu redzama plāksnīte ar Alunāna vārdā nosauktā objekta nosaukumu;
  • jāuzraksta attēlam devīze: apsveikums Jurim Alunānam dzimšanas dienā vai apsveikums valsts valodai;
  • attēls un devīze, kā arī informācija par konkursa dalībniekiem jāiesūta uz e-pastu: aija.luse@rmm.lv līdz 13. maija plkst. 17:00.

Attēli tiks publicēti RMM Sejgrāmatas (Facebook) profilā. Balsošana notiks divas dienas – 14. un 15. maijā. Tā attēla, kurš saņems visvairāk “Patīk”, autori iegūs unikālu balvu – Rakstniecības un mūzikas muzeja pētnieces Ilonas Miezītes lekciju par Juri Alunānu un viņa dzeju, kā arī iespēju šķirstīt Jura Alunāna dzejas klades oriģinālu. Lekcija var notikt jebkurā uzvarētāju izvēlētā vietā, tostarp uzvarētāji lekciju var uzdāvināt kādam citam, piemēram, savai bijušajai skolai.

Juris Alunāns (1832 – 1864) ieviesis latviešu valodā tādus vārdus kā “ideja”, “demokrātija”, “vienība”, “dzimtene”, tāpēc RMM ar domubiedriem, lai svinētu valodu, izraudzījās tieši Alunāna dzimšanas dienu. Valsts valodas diena iecerēta kā svētki ne tikai tiem, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda, bet visiem, ko vieno mūsu valsts un latviešu valoda kā valsts valoda.

Šogad Valsts valodas dienu ar dažādām aktivitātēm svinēs dažādās Latvijas vietās; svētku organizēšanā piedalās: Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs Jelgavā, Krišjāņa Barona memoriālais muzejs Rīgā, Piebalgas muzeju apvienība Orisāre, Latvijas Republikas Zemessardzes Studentu bataljons, Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde Kastanītis, Kuldīgas Galvenā bibliotēka. 13. maijā visi tiks aicināti piedalīties Jura Alunāna dzimšanas dienas e-ballītē sociālajos tīklos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.