Baiļu rutīna – Ģertrūdes ielas teātra izrāde pārstāvēs Latviju Baltijas Dejas platformā

Izrādes "Baiļu rutīna" foto: Evija Sedola
Izrādes "Baiļu rutīna" foto: Evija Sedola

Horeogrāfes Janas Jacukas izrāde “Baiļu rutīna” izvēlēta Baltijas Dejas platformai, kas šogad norisināsies Tallinā no 19. līdz 21. maijam.

Jana Jacukas solo darbs ir personisks stāsts par spēku būt “vājajam” dzimumam, ievedot skatītāju pasaulē, kur bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode. Baiļu rutīna ir kļuvusi par Janas ikdienas dzīves sabiedroto, bet vai tā tam būtu jābūt? Cik pasargāta ir jauna meitene pieaugot? Kā drošākā vieta var kļūt par bīstamāko? Par ko mēs runājam un par ko klusējam? Izrāde “Baiļu rutīna” pirmizrādi piedzīvoja 2020. gada vasarā un vairākās kategorijās tika nominēta Latvijas “Dejas balvai”. Vēlāk horeogrāfe Jana Jacuka un izrādes dramaturģe Laura Stašāne izveidoja arī vardarbības tēmai veltītu izstādi “Lietisko pierādījumu muzejs”, kas šobrīd pieejams arī digitālā veidolā.

Baltijas Dejas platformas mērķis ir iepazīstināt ar šī brīža Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dejas mākslu un dot iespēju dejas profesionāļiem satikt deju mākslas ekspertus un pārstāvjus no visas pasaules. Baltijas Dejas platformu organizē Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma un Latvijas Dejas informācijas centrs. Pirmo reizi Baltijas dejas platforma norisinājās Viļņā, Lietuvā 2019. gadā. Līdzās Janai Jacukai, Agatei Bankavai un Gundegai Rēderei Latviju Baltijas Dejas platformā pārstāvēs apvienības IevaKrish izrāde “Labra nams” un Gediņu/ Dzudzilo – “Ļoti labas minūtes”, bet savas projektu idejas prezentēs Kristīne Brīniņa, Vilnis Bīriņš, biedrības “Laukku” un “Party”.

Plašāka informācija par Baltijas Dejas platformu šeit – www.balticdance.org.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.