Ebreju mākslinieki starpkaru Latvijā: meklējumos – izstāde LNB

Mihails Jo. Izvadīšana. 1930.
Mihails Jo. Izvadīšana. 1930. Papīrs, akvarelis. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcija. Publicitātes foto

Līdz 2022. gada 5. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva ātrija galerijā apskatāma Rīgas Ebreju kopienas un muzeja “Ebreji Latvijā” veidotā izstāde “Ebreju mākslinieki starpkaru Latvijā: meklējumos”.

Lielākā daļa ekspozīcijā iekļauto darbu ir no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma. Pārsvarā tā ir grafika – oforti, linogriezumi, kokgrebumi, litogrāfijas, un šāda izvēle nav nejauša. Starp izstādē pārstāvētajiem autoriem ir Rīgas grafiķu biedrības mākslinieki – Izāks Frīdlenders un Bernhards Dannenhiršs. Savukārt Samuils Haskins mācījās pie Romana Sutas – cita Rīgas grafiķu biedrības biedra, no kura studijas nāca daudzi izcili latviešu grafiķi. Ne visi atlasītie darbi kādreiz tika rādīti ebreju mākslinieku izstādēs starpkaru gados, tomēr kuratoru galvenais uzdevums bija veidot priekšstatu par katra autora radošo rokrakstu, piekopto stilu un darbu tematiku.

Izstādes māksliniecisko saturu palīdzēja veidot projekta līdzkuratore, LNMM zinātniskā speciāliste Dr. art. Natālija Jevsejeva, bet dokumentālo materiālu atlase, mākslinieku biogrāfisko datu apkopošana ir muzeja “Ebreji Latvijā” direktora Iļjas Ļenska ilgstošu zinātnisko meklējumu rezultāts.

Izstāde apskatāma bez maksas Latvijas Nacionālās bibliotēkas darba laikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.