Festivāls Rīgas Ritmi

“RĪGAS RITMI” ir starptautisks mūsdienu džeza un pasaules mūzikas festivāls, kas ik gadu, jūlija pirmajā nedēļā, norisinās Latvijas galvaspilsētā – Rīgā. Pirmo reizi festivāls “RĪGAS RITMI” notika 2001. gadā. Laikam ritot festivāls ir izvērties par vienu no nozīmīgākajiem džeza festivāliem Eiropā, kurā uzstājušies vairāk kā 300 mūziķi no 20 pasaules valstīm.

“RĪGAS RITMI” ir īsti mūzikas svētki, kuros klausītājus priecējušas tādas pasaules mēroga zvaigznes kā Diane Reeves, Take 6, Bobby McFerrin, Richard Bona, BBC Big Band, Avishai Cohen, Freddy Cole, Grace Kelly, Eldar, Gerald Clayton, kā arī daudzi lieliski Latvijas mākslinieki.

Festivāla misija ir – popularizēt mūsdienu džeza un pasaules mūziku. Sākotnēji džeza festivāls, šodien “RĪGAS RITMI” saviem klausītājiem piedāvā muzikālu ceļojumu apkārt pasaulei, dodot iespēju iepazīties ar brazīļu mūziku, afrikāņu mūziku, ladino, fado, flamenko u.c.

Viens no festivāla stūrakmeņiem aizvien bijušas meistarklases, kurās ievērojamu mūziķu un pedagogu vadībā jaunajiem mūzikas entuziastiem paralēli tiek sniegtas gan teorētiskas un praktiskas zināšanas, gan arī iespēja izaicināt savu radošumu. Neaizmirstamas meistarklases bijušas ar Vinx, Horacio el Negro, Victor Wooten, Markus Stockhausen.

Būtisks festivāla elements ir “RĪGAS RITMI” SHOWCASE projekts, kas notiek reizi četros gados, un kura mērķis ir iepazīstināt pasaules džeza skatuves ar Latvijas improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājiem. Festivāla SHOWCASE apmeklējuši mūzikas eksperti no ASV, Zviedrijas, Vācijas, Francijas, Somijas un Igaunijas. Par ikgadēju tradīciju kļuvis Rīgas Bernu festivāls, kurā mūzikas mīlestību apgūst paši mazākie.

Tā kā “RĪGAS RITMI” cenšas piesaistīt pēc iespējas dažādākas auditorijas, tiek piedāvāti arī vairāki brīvdabas bezmaksas koncerti. Festivāla pasākumi notiek dažādās norišu vietās – Rīgas Kongresu namā, Vērmanes dārzā, Origo Summer Stage, uz “Misisipi” atpūtas kuģīša Daugavā, Rīgas centrālajos laukumos, mūzikas klubos u.c.

Sākot ar 2011. gadu festivāls “RĪGAS RITMI” savus klausītājus priecē trīs reizes gadā – ziemas, pavasara un vasaras sesijas koncertos. Savu kulminācijas statusu gan aizvien saglabā vasaras festivāls. Šovasar mūzikas mīļotājiem būs iespēja baudīt Tila Brennera ( Till Brönner), Eduardo Nieblas (Eduardo Niebla), Filipa Hamiltona (Philip Hamilton), Karmenas Souzas (Carmen Souza), Frančesko Kafiso (Francesco Cafiso), Alfredo Rodrigesa (Alfredo Fodriguez) un daudzu citu lielisku mākslinieku uzstāšanos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.