Indriķa Ģelža izstāde fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā

makslai vajaga telpu vasaras maja indrikis gelzis

Ceturtdien, 9. jūlijā 18.00, fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās Indriķa Ģelža izstādi. Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju. No konteineriem veidotā mākslas platforma veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla.

Izstāžu cikla “Džemma Skulme” trešo izstādi MVT Vasaras Mājā veidos mākslinieks Indriķis Ģelzis. Tās ietvaros būs skatāmi objekti, kuri aplūkos mākslinieka spēju parastu un šķietami nenozīmīgu materiālu pārvērst ievērojamā kultūrvērtībā un laikmeta nospiedumā. Tādā veidā autors centīsies atklāt veidus kā lūkoties uz vispārējo mākslinieka būtību un tā lomas nozīmi.

Izstāde norisināsies no 9. jūlija līdz 19. jūlijam.

fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Māja

Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Visas vasaras garumā notiks septiņu latviešu mākslinieku – Arņa Balčus, Kristiana Brektes, Kristas Dzudzilo, Indriķa Ģelža, Raita Hroloviča, Darjas Meļņikovas, Paulas Zariņas – izstāžu sērija “Džemma Skulme”. Katrs autors būvēs savu personisko dialogu ar Džemmas darbiem un meklēs veidus, kādos interpretēt Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā. Izstāžu kuratore Elīna Sproģe. Vasaras Mājas grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.