izstāde Aleksandrs Drēviņš un Nadežda Udaļcova. Laiku virpulī

Aleksandrs Dreviņš - pašportrets
Aleksandrs Dreviņš - pašportrets

No 2015. gada 15. jūlija līdz 30. augustam Mākslas muzejā “Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) skatītājiem būs atvērta izstāde “Aleksandrs Drēviņš un Nadežda Udaļcova. Laiku virpulī”.

 

Aleksandrs Dreviņš - pašportrets
Aleksandrs Dreviņš – pašportrets

Izstādē Mākslas muzejā Rīgas Birža tiks parādīti 12 Aleksandra Drēviņa un Nadeždas Udaļcovas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, 6 gleznas no Valsts Tretjakova galerijas krājuma, 23 gleznas un zīmējumi no Pētera Avena privātās kolekcijas. Skatītāji varēs izsekot, kā ir mainījusies mākslinieku glezniecība no agrīniem darbiem modernisma garā līdz ekspresīvam dabas tēlojumam, kad abi daudz gleznojuši Maskavas apkārtnē, Urālos, Altajā un Armēnijā.

Pazīstamais kolekcionārs Pēteris Avens apzinās un novērtē savu latvisko izcelsmi, jūt emocionālo saikni un tuvību ar Latviju, tāpēc viņa mērķis ir veicināt kultūras apmaiņu starp Latviju un Krieviju. Viņš ne tikai vāc mākslinieciski augstvērtīgu kolekciju, bet arī nolēmis to glabāt un rādīt Latvijā.

Izstāde ir tapusi kā lielisks apliecinājums sadarbībai starp valsts institūcijām un privātajiem partneriem, kuras rezultātā ieguvēji ir visi.

Teksts: Ludmila Neimiševa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.