Kamēr vēl gliemeži skrien – Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienas koncerts Liepājā

Imants Kalniņš. dzimšanas dienas koncerts 2020.
Publicitātes attēls.

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 26. maijā plkst. 19.00 ar koncertuzvedumu “Kamēr vēl gliemeži skrien” aicina svinēt tautā mīlētā komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas dienu.

Koncertuzvedumā režisore Māra Ķimele kopā ar mūziķiem Daumantu Kalniņu un Kasparu Zemīti radījuši stāstu, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, mūziķiem atskaņojot gan mazāk zināmas, gan klausītāju iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas.

Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods. Koncertuzvedums veidots kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību. Dziesmas no rotaļīgām pāriet domīgās, no līksmām kļūst intīmas – tās skan, švirkst, ducina un čukst kā gaisā smaržojoša vasara.

Ar koncertu "Lielajā dzintarā" svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu
Ar koncertu “Lielajā dzintarā” svinēs Imanta Kalniņa dzimšanas dienu

Līdzās dziesmām izskanēs instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvīsies koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.

Dzimšanas dienas koncerta filmēšana Lielajā zālē notiks, ievērojot visus drošības pasākumus. Koncertam ir noteikta biļetes cena mākslinieku un koncertzāles atbalstam – 7 eiro par vienu tiešraides pieslēgumu jeb, tā saukto, dzīvokļa biļeti, kad ar vienu biļeti koncertu var baudīt visi vienas mājsaimniecības iedzīvotāji. Ekskluzīvā iespēja skatīt koncertu klātienē vienam apmeklētājam izmaksās 20 eiro.

(Fragments no Imanta Kalniņa dzimšanas dienas koncerta/ “Pēc skaudra maiguma”)

Imants Kalniņš. dzimšanas dienas koncerts 2020.
Publicitātes attēls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.